ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. Nowy dojazd do „dziesiątki”

Trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod nowy dojazd do Publicznego Przedszkola nr 10 w Brzesku. Burmistrz Tomasz Latocha zdecydował o przeznaczeniu na tę inwestycję jednej z miejskich działek.

Przedszkole nr 10 to największa tego typu placówka w gminie Brzesko. Można do niego dojechać tylko ulicą Armii Andersa. Droga jest wąska i często zatłoczona, bo korzystają z niej również klienci kilku znajdujących się tutaj firm. Nowy dojazd będzie dla rodziców dużym komunikacyjnym udogodnieniem. Prowadzić ma od ulicy Powstańców Warszawy (za sklepem Alti), tą samą drogą będzie można powrócić, mając do wyboru wyjazd do ulicy Solskiego, na plac targowy lub do centrum miasta. Jest to rozwiązanie, które na pewno wpłynie na rozładowanie korków na ulicy Legionów Piłsudskiego, poprawi się też stan bezpieczeństwa. Ten sam cel przyświecał brzeskiemu samorządowi, kiedy decydował o wybudowaniu placu manewrowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jadownikach. Oddany do użytku w lipcu umożliwia bezkolizyjne zatrzymywanie się tutaj pojazdów prowadzonych przez rodziców odwożących do tej placówki swoje dzieci.

Nowy dojazd do „dziesiątki” to nie jedyna inwestycja, która czeka w najbliższym czasie to przedszkole. Wkrótce rozpocznie się też jego termomodernizacja realizowana z wykorzystaniem funduszy unijnych. Umowa dotycząca pozyskania tych środków przez gminę została podpisana w lipcu br.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button