ADV
SportWiadomości
Trending

Brzesko. O Puchar Polski w dniu Jubileuszu 90-lecia powstania Okocimskiego Klubu Sportowego

Już w najbliższą środę 6 września zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Sępka rozegra spotkanie Finałowe Okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Gromem Sufczyn. Mecz ten zaplanowano na godz. 16:45 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Warto wspomnieć, że spotkanie finałowe rozegrane zostanie w dniu 90-lecia powstania Okocimskiego Klubu Sportowego. Z tego miejsca pragniemy zaprosić wszystkich kibiców oraz sympatyków do wspólnego dopingu, który pomoże zawodnikom w walce o Puchar.

Grom Sufczyn to przedstawiciel Brzeskiej A-klasy. W rozegranych 4. kolejkach zawodnicy trenera Michała Rudolphiego zanotowali tylko jedno zwycięstwo pokonując przed własną publicznością ekipę z Bielczy wynikiem 4:1. W pozostałych meczach zawodnicy musieli uznać wyższość rywali przegrywając kolejno z Spółdzielcą Grabno (1:8), LKS Uszew (3:4) oraz Olimpią Kąty (1:6). Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy zespołu, który obecnie zatrzymał się na wyniku 9:19.

Zdecydowanie lepiej wiedzie się zawodnikom z Sufczyna w tegorocznej edycji Pucharu Polski, w której dotarli aż do meczu finałowego. Swoją przygodę drużyna rozpoczęła w I rundzie mierząc się wówczas z Iva Iwkowa. Spotkanie to zakończyło się wygraną 3:1, co przełożyło się na awans do następnej rundy. W kolejnych spotkaniach zawodnicy z Sufczyna odprawiali z kwitkiem takie zespoły jak: LKS Uszew, Pagen Gnojnik oraz Rylovie Rylowa.

Oba zespoły miały już okazję rywalizować w rozgrywkach Pucharu Polski. Spotkanie ramach II rundy rozegrano w sezonie 2021/2022, wówczas „biało-zieloni” wysoko pokonali Grom, wygrywając aż 9:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Sebastian Klimczyk (dwie) Robert Ślęczka, Mateusz Cięciwa, Dawid Lizak, Chawkat Zakareya (dwie), Aleksander Ślęczka oraz Konrad Kuliszewski.

Przed środowym spotkaniem w szeregach Okocimskiego panuje bardzo dobra atmosfera. Zespół przystąpi do meczu po ostatniej ligowej wygranej nad ekipą z Zalesia, którą pokonał 3:2. Dla zawodników trenera Sebastiana Sępka była to 4 wygrana w obecnym sezonie V-ligowym.

W środowym meczu szkoleniowiec na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Dawida Lizaka oraz Daniela Kaciczaka. Pierwszy z nich pauzuje za czerwoną kartkę, jaką ujrzał jeszcze w meczu z Orłem Dębno. Z kolei Daniel Kaciczak boryka się z urazem kolana.

Bez wątpienia faworytem środowego meczu jest Okocimski Brzesko, który zamierza jak najdalej awansować w tych rozgrywkach. Szkoleniowiec Sebastian Sępek oprócz wspomnianej dwójki ma do dyspozycji wszystkich zawodników, co zamierza na pewno wykorzystać, wystawiając optymalny skład.

Informujemy, że z tej okazji zmianie ulegną ceny biletów, które wynosić będą w 5 zł. Ponadto wstęp wolny na mecz mają: kobiety, członkowie Stowarzyszenia OKS, dzieci do lat 12 oraz osoby z niepełnosprawnością za okazaniem legitymacji.

okocimski.com

blank

Podobne artykuły

Back to top button