ADV
blank
EdukacjaWiadomościWideo
Trending

Brzesko. Piknik Naukowy „A to ciekawe!” / zdjęcia / video

W dniu 10 czerwca br. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku miał miejsce Piknik Naukowy „A to ciekawe!”. To już trzecia edycja wydarzenia, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest Pani Jolanta Sulma – doradca metodyczny PCE w Brzesku.

W organizację pikniku włączyli się wszyscy doradcy metodyczni. Piknik odbył się pod patronatem Starosty Brzeskiego pana Andrzeja Potępy, który był jego gościem. Wydarzenie otworzył Wicestarosta powiatu brzeskiego pan Maciej Podobiński oraz pani Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego pani Janina Motak. W tym roku motywem przewodnim była woda. Wydarzenie prowadzone jest w myśl formuły uczniowie dla uczniów. Dzięki temu uczestnicy mogli brać udział w doświadczeniach przygotowanych przez kolegów i koleżanki z 18 szkół województwa małopolskiego.

Uczniowie mieli okazję między innymi obserwować pod mikroskopem mikroorganizmy, zobaczyć jak przy użyciu szklanki, wody, barwnika oraz chusteczek można stworzyć nowe kolory. Dużym zainteresowaniem cieszył się eksperyment z wybuchającym wulkanem. Zaciekawienie wzbudziło doświadczenie z lodem i solą. Zwiedzający mogli dowiedzieć się, jak przebiega proces roztapiania lodu przy użyciu soli. Wystawcy dla swoich kolegów przegotowali także model turbiny wodnej, modele maszyn hydraulicznych, pokazali, jak stworzyć wir wodny oraz zobrazowali na czym polega siła Coriolisa.

Na pikniku zagościła również Pani Beata Maciaś – doradca ds. klimatu i środowiska ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

Piknik cieszył się bardzo dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Wzięło w nim udział około 600 osób. Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem.

IB

Fot. Maciej Mazur

blank

Podobne artykuły

Back to top button