ADV
Wiadomości

Brzesko. Policjanci szkolili dyrektorów w zakresie „Niebieskiej karty”

Pracownicy oświaty – podobnie jak policjanci, w przypadku podejrzenia wystąpienia przemocy w rodzinie są upoważnieni do inicjowania procedury „Niebieskiej Karty”. O tym w jaki sposób reagować i jakie procedury obowiązują w tym zakresie opowiedział dyrektorom szkół Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. sztab. Sławomir Czuchra.

W czwartek 12 stycznia 2023 r. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyło się spotkanie brzeskich policjantów zajmujących się problematyką przemocy w rodzinie z dyrektorami szkół z terenu miasta i gminy Brzesko. W spotkaniu uczestniczyło 25 pedagogów. Rola szkoły wydaje się w tym zakresie bardzo ważna, gdyż dzieci doświadczające przemocy, najwięcej czasu poza domem spędzają właśnie w środowisku szkolnym.

Podczas szkolenia asp. sztab. Sławomir Czuchra przybliżył najważniejsze akty prawne regulujące problematykę przeciwdziałania przemocy w rodzinie i wynikające z nich zadania dla oświaty. Omówił narzędzia diagnozowania zjawiska przemocy oraz procedury obowiązujące nauczycieli w sytuacji powzięcia informacji o występowaniu przemocy w środowisku domowym ucznia.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button