ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko / Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” / 22 kwietnia 2022 r.

W piątek 22 kwietnia 2022r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku odbyły się powiatowe eliminacje w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do konkursu przystąpili uczestnicy z terenu Powiatu Brzeskiego, którzy na etapie gminnym zajęli miejsca 1-3 reprezentujący Ochotnicze Straże Pożarne i szkoły podstawowe w dwóch kategoriach oraz szkoły ponadpodstawowe.

Uczniowie rozwiązywali test wyboru w którym musieli wykazać się znajomością zagadnień z zakresu tradycji i historii straży pożarnych, ekologii, ratownictwa, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, organizacji i zadań OSP oraz okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów. Zmagania uczestników oceniła Komisja Konkursowa.

– Wielki sukces odnieśli reprezentujący naszą jednostkę OSP w Dębnie: Milena Michałek i Mikołaj Rosegnal zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych (klasy V – VIII).

Już 17 maja br. wezmą oni udział w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim – piszą druhowie z OSP Dębno.

Laureaci otrzymali nagrody, które wręczyli Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Komendant Powiatowy PSP w Brzesku bryg. Janusz Potera, Prezes Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzesku dh Marian Zalewski, Dyrektor Biura Poselskiego Pani Poseł na Sejm Józefa Szczurek – Żelazko.

Mmł. asp. Dominik Machał który był koordynatorem etapu powiatowego. W turnieju uczestniczyli również V-ce Starosta Brzeski Pan Maciej Podobiński, dh Paweł Kraj – Komendant Gminny  OSP (Gmina Dębno) oraz druhowie OSP z terenu gminy i opiekunowie ze szkół podstawowych.

Serdecznie wszystkim gratulujemy, a laureatom życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim turnieju.


foto; OSP Dębno
OSP Dębno

Podobne artykuły

Back to top button