ADV
Wiadomości

Brzesko. Przedszkola bliżej natury

Zapoczątkowany przez Urząd Miejski  w maju program „Brzesko – bliżej natury” nabiera wreszcie rozpędu.

Projekt skierowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, a współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, który wyasygnował na ten cel 30 tysięcy złotych. Na początek pracownicy brzeskiego magistratu odwiedzili wszystkie przedszkola funkcjonujące na terenie gminy, by przekazać ich wychowankom miniszklarnie wraz z ziemią, sadzonkami ziół, kwiatów jadalnych i nasionami miododajnych roślin dla pszczół. Obdarowane w ten sposób dzieci natychmiast przystąpiły do działania i pod okiem swoich wychowawczyń posadziły już wszystkie rośliny i wysiały nasiona. Teraz zajmą się ich pielęgnacją.

Przeprowadzona właśnie akcja to jeden z wielu etapów programu, którego celem jest kształtowanie proekologicznych postaw, a także nauka poszanowania biologicznej różnorodności już od najmłodszych lat.

Z uwagi na epidemię koronawirusa niektóre wydarzenia zaplanowane do realizacji w ramach projektu trzeba było przesunąć w czasie. Na przykład termin Pikniku Ekologicznego, który miał się odbyć pod koniec roku szkolny, został przesunięty na 30 września br. Tym samym dopiero wtedy zostanie rozstrzygnięty konkurs zbierania zużytych baterii, w którym uczestniczą uczniowie szkół podstawowych. Warto w nim wystartować, bo na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, między innymi mikroskopy, czy butelki filtrujące wodę.

IB

Podobne artykuły

Back to top button