ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. Wyniki głosowania na burmistrza Brzeska oraz do Rady Miejskiej

Znamy już wyniki głosowania w wyborach na burmistrza Brzeska oraz do Rady Miejskiej w Brzesku. W mieście doszło do rozstrzygnięcia już w pierwszej turze z racji tego że o fotel burmistrza Brzeska ubiegało się tylko dwóch kandydatów.

Frekwencja w Gminie Brzesko była wyjątkowo niska na tle całego Powiatu Brzeskiego. W głosowaniu wzięło udział 48,36 procent uprawnionych do głosowania. W Gminie Iwkowa w głosowaniu wzięło udział aż 63,31%.

Tomasz Latocha został wybrany ponownie na burmistrza Brzeska. W niedzielnym głosowaniu otrzymał 9 042 głosów, co przełożyło się na 67,52% poparcie. Tym samym będzie piastował stanowisko burmistrza przez kolejne 5 lat.
Jego kontrkandydat Janusz Filip otrzymał 4 350 głosów co dało poparcie na poziomie 32,48%.

Wyniki głosowania na burmistrza Brzeska

W składzie nowej Rady Miejskiej w Brzesku nastąpi sporo zmian. Pojawi się aż 9 nowych nazwisk.

Wśród nowych nazwisk w radzie można wymienić m.in. Janusza Filipa (kandydował także na stanowisko burmistrza Brzeska), Romana Gurgula, Agatę Podłecką, Daniela Szczupała, Krystyna Gibała (obejmie mandat w miejsce Tomasza Latochy, który wygrał wybory na burmistrza Brzeska), Dariusza Bruca, Agnieszkę Mastalską-Sowa oraz Seweryna Kozuba. Po kilku latach przerwy wraca do rady Bogusław Babicz.

Wyniki głosowania do Rady Miejskiej w Brzesku

Fot. facebook

IB / PKW

Podobne artykuły

Back to top button