ADV
Wiadomości
Trending

Budynek Wielofunkcyjny w Bielczy po odbiorze / zdjęcia

We wtorek 20 lutego 2024 r. dokonano odbioru końcowego robót budowlanych na inwestycji pn. „Modernizacji Budynku Wielofunkcyjnego w Bielczy”. Zadanie zrealizowała Firma EL-BUD Leszek Wójcik z Borzęcina, a wartość wykonanych robót zamknęła się kwotą 1 miliona 334 tysięcy 419 złotych. Na realizację przedsięwzięcia Gmina Borzęcin pozyskała dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 90% wartości zadania tj. 1 miliona 200 tysięcy 977 złotych. Pozostałe 10% tj. kwota 133 tysiące 442 złote to środki własne Gminy Borzęcin.

Galeria zdjęć <==

– W ramach zadania wykonano przebudowę instalacji elektrycznej i oświetlenia, modernizację kotłowni (m.in. wymianę pieca i zasobnika c.w.u.), wymieniono urządzenia klimatyzacji budynku, doposażono zaplecze kuchenne oraz wykonano pomieszczenie chłodni – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin – Ponadto zrealizowano prace polegające na malowaniu budynku, renowacji parkietu w sali wielofunkcyjnej, konserwacji pokrycia dachowego w tym: malowanie, wymiana rynien i rur spustowych oraz uzupełnieniu obróbek blacharskich i odświeżeniu elewacji.

W ramach doposażenia kuchni zakupiono i zainstalowano m.in.: piec konwekcyjno-parowy 5xGN z systemem mycia i podstawą, zmywarkę kapturową do naczyń, stół załadowczy ze zlewem i półką do zmywarki, stół wyładowczy z półką do zmywarki, zmiękczacz półautomatyczny o wydajności 1950 l, kuchnię gazową 4-palnikową z piekarnikiem elektrycznym z termoobiegiem, taboret gazowy, patelnię elektryczną uchylną, stół centralny z 2-półkami jezdny, stół z blokiem 2 szuflad, umywalkę z wyłącznikiem kolanowym, kranem i dozownikiem mydła, stół – szafkę przelotową w formie drzwi suwanych z dodatkowym opuszczanym blatem, basen 1-komorowy, regał perforowany 4-półkowy na stopkach regulowanych, stół ze zlewem, szafę przelotową, stół z szafką, szafę mroźniczą, szafę chłodniczą, regał magazynowy 4-półkowy, szafę BHP z przegrodą, regał jezdny pojedynczy na pojemniki GN 1/1, regał modułowy wolnostojący, komorę chłodniczą z płyty warstwowej pokrytej blachą stalową wraz z urządzeniami chłodniczymi i wózek kelnerski.

W trakcie realizacji zadania, celem prawidłowego i zgodnego ze sztuką budowlaną wykonania przedmiotu umowy, poprawy estetyki i funkcjonalności obiektu podjęto decyzję o wprowadzeniu robót dodatkowych. Wykonano m.in.: poprawę mocowania pokrycia dachowego poprzez wkręcenie dodatkowych wkrętów, wymianę i uzupełnienie śniegołapów oraz wymianę i uzupełnienie podbitki pod okapem, demontaż zewnętrznych krat okiennych, demontaż luźnych i odspojonych fragmentów tynków zewnętrznych na termoizolacji ze styropianu i uzupełnienie nową wyprawą elewacyjną, uzupełnienie profili narożnych na elewacji, wymianę parapetów zewnętrznych z blachy stalowej, remont ciągów pieszych z kostki brukowej poprzez ich przełożenie z uzupełnieniem podbudowy, wymianę skrzydeł drzwiowych wraz z ościeżnicami, wykonanie dodatkowych tynków mozaikowych, wymianę drzwi drewnianych na aluminiowe, montaż nad grzejnikami półki z płyt z konglomeratów kamiennych, wymianę uszkodzonego osprzętu wod-kan i głowic termostatycznych, wymianę przestarzałych wentylatorów elektrycznych oraz instalację dodatkowych gniazd elektrycznych i lamp. Wartość robót dodatkowych zamknęła się kwotą 141 tysięcy 899 złotych.

– To nie koniec prac związanych z Budynkiem Wielofunkcyjnym w Bielczy. Na Sesji Rady Gminy, która odbyła się w dniu 5 marca br. zabezpieczyliśmy środki finansowe w kwocie 112 tysięcy 800 złotych na doposażenie obiektu w niezbędne wyposażenie, w ramach którego planuje się: zakup 150 sztuk krzeseł bankietowych, remont mechanizmu obsługi sceny, zakup i montaż nowych, ognioodpornych kotar do sali głównej, zakup 61 sztuk rolet tekstylnych w zabudowie, z prowadnicami i montażem dla 13 pomieszczeń budynku, zakup 6 sztuk moskitier ramkowych z montażem na kwaterze do pomieszczeń kuchennych, firan do sali głównej oraz pomieszczenia małej sali, 30 sztuk obrusów na potrzeby organizacji imprez okolicznościowych, pojemników gastronomicznych ze stali nierdzewnej GN 1/1 do pieca konwekcyjnego oraz doposażenie kuchni w drobny sprzęt – informuje wójt Kwaśniak.

Ponadto dla potrzeb pomieszczenia po poczcie wykorzystywanego przez Stowarzyszenie „Bielczanki z Pasją”, Klub 50+ oraz Sołtysa Wsi zakupione zostaną m.in.: aneks kuchenny, biurko z dostawką, fotel, trzydrzwiowa szafa zamykana oraz stół szwedzki na kółkach. Do świetlicy GOK trafi stół do tenisa stołowego, a w holu zamontowane zostaną wieszaki.

Budynek zostanie oddany do użytku z początkiem kwietnia.

Zobacz fotorelację z realizowanego w pierwszych dniach lutego finiszu prac oraz odbioru końcowego.

Fot. Filip Czyż (GOK Borzęcin)

borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button