ADV
KulturaWiadomości
Trending

Budżet obywatelski. Zagłosuj na Festiwal Tradycji w Borzęcinie

Poznaliśmy ostateczną listę zadań zakwalifikowanych do głosowania w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Małopolanie będą mieli z czego wybierać, na liście znalazły się aż 232 zadania. Wśród nich jest także Festiwal Tradycji w Borzęcinie. Głosowanie startuje 15 maja i potrwa do 14 czerwca! Już dzisiaj zachęcamy do oddawania głosów.
O tym, które z projektów zostaną zrealizowane, zdecydują sami mieszkańcy. Wybór jest ogromny – na liście zadań znalazły się 232 zadania: 190 o charakterze regionalnym oraz 42 ogólnowojewódzkie.
Mieszkańcy Małopolski będą mogli wybierać spośród projektów dotyczących m.in. poprawy infrastruktury drogowej, budowy chodników i zatok autobusowych, zakupu sprzętu medycznego, organizacji festiwali kulturalnych, warsztatów tanecznych i innych wydarzeń sportowych. Nie zabrakło także pomysłów na zajęcia aktywizujące dla seniorów, zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych czy szkoleń z pierwszej pomocy czy obsługi AED.
Wśród zgłoszonych zadań jest Festiwal Tradycji w Borzęcinie. – Głównym celem Festiwalu Tradycji jest promocja lokalnych walorów gminy Borzęcin i innych gmin regionu tarnowskiego. Przed publicznością wystąpią lokalni artyści prezentując swoje umiejętności i talent. W trakcie wydarzenia ze swoimi produktami, będą mogli pokazać się rękodzielnicy, Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie regionu oraz inni lokalni twórcy. Wydarzenie będzie okazją nie tylko do nabycia produktów tworzonych ręcznie, ale również do bezpośrednich rozmów z twórcami i mistrzami rzemiosła. Podczas imprezy można będzie wziąć także udział w warsztatach z rękodzieła – aktywnie włączając się w zajęcia prowadzone przez specjalistów bądź obserwując ich poczynania. Wydarzenie zakończy koncert Orkiestry Dętej z solistami. Muzycy zaprezentują publiczności muzykę filmowa i rozrywkową – mówią autorzy projektu.
– Małopolanie chcą zmieniać Małopolskę! Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie i swoich bliskich. W tej edycji mamy aż 16 mln złotych na realizację zwycięskich projektów. Naprawdę jest z czego wybierać i na co głosować! – zachęca Iwona Gibas, członek zarządu województwa.
Nabór pomysłów do 7. edycji BO WM odbył się w październiku 2023 r. Wtedy to Małopolanie zgłosili 291 zadań – większość z nich, aż 274 zostały prawidłowo zgłoszone i przekazane do oceny departamentów. Finalnie o głosy powalczą 232 zadania. Wśród nich najwięcej jest pomysłów o charakterze sportowym (137), kulturalnym (51) i zdrowotnym (21).
Szczegółowa lista z opisem zadań (zadania z regionu Tarnowskiego) znajduje się tutaj: https://bo.malopolska.pl/images/7_edycja_BO_WM/5._TAR.pdf
Zadania z regionu Tarnowskiego
Mieszkańcu masz dwa głosy!
Głosowanie potrwa od 15 maja do 14 czerwca. Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat może oddać głos, a właściwie dwa – jeden głos na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, drugi głos na zadanie regionalne.
Głosować można:
▶️ poprzez oddanie głosu na karcie i wrzucenie jej do urny;
▶️ poprzez oddanie głosu na karcie i wysłanie jej pocztą do siedziby urzędu marszałkowskiego;
▶️ elektronicznie – przez Internet – na stronie bo.malopolska.pl – narzędzie zostanie udostępnione 15 maja.
Lokalizacja urn do głosowania – tutaj możesz wrzucić swój głos:
▶️ Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, ul. Basztowa 22 oraz ul. Racławicka 56;
▶️ Agendy UMWM, w tym Agenda zamiejscowa UMWM, Tarnów, al. Solidarności 5-9;
Głos oddany – co dalej?
Zwycięską listę zadań, które wygrają w głosowaniu Małopolan Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosi w terminie do 1 października br. Realizacja pomysłów wybranych przez mieszkańców w głosowaniu będzie możliwa od 1 stycznia 2025 roku.

Janusz Kwaśniak

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button