ADV
Wiadomości
Trending

Carlsberg Polska wstrzymuje produkcję z powodu braku dwutlenku węgla do warzenia piwa

Jak informuje redakcja „Poradnika Handlowca” i „Poradnika Restauratora” firma Carlsberg Polska wstrzymuje produkcję piwa. Sytuacja ta spowodowana jest wstrzymaniem dostaw dwutlenku węgla przez Anwil S.A. i Grupę Azoty SA. Według informacji ze spółek przyczyną jest „nagły i bezprecedensowy wzrost cen gazu ziemnego”.

Tymczasowe wstrzymanie produkcji nawozów azotowych wywołało efekt domina i jak widać odbiło się również na browarnikach. W skład grupy piwowarskiej Carlsberg Polska wchodzą trzy browary: Browar Kasztelan, Browar Bosman,\ oraz Browar Okocim.

– Jesteśmy zmuszeni wstrzymać pracę naszych browarów. Dwutlenek węgla jest niezbędnym składnikiem w procesie warzenia piwa.

Obecne zapasy pozwolą nam funkcjonować jeszcze dwie, może trzy doby, po czym browary będą musiały zatrzymać procesy warzenia, a dostawy do rynku nie będą (po wyczerpaniu zapasów produktu gotowego) realizowane – Serwis „Poradnik Handlowca” powołuje się na wypowiedź członka zarządu Carlsberg Polska.

Problem dotyka szeroko branże przetwórstwa rolno-spożywczego.

– Azoty produkują tzw. surowe CO2 z tego nasi poddostawcy wytwarzają ciekły CO2 wykorzystywany do gazowania wszelkich napojów, w tym również piwa. Nie jesteśmy więc w tym sami – informuje w rozmowie z money.pl Beata Ptaszyńska- Jedynak z Carlsberg Polska.

IB / money.pl / Poradnik Handlowca

Podobne artykuły

Back to top button