ADV
Wiadomości

Charytatywny bieg wirtualny „Biegniemy z pomocą dla Marcelka”

Zapraszamy wszystkich, zarówno amatorów biegania jak i zawodowców, „biegowych świrów” i zwykłych truchtaczy, biegających codziennie i tych co wychodzą na trasy od święta. Jednym słowem zapraszamy WSZYSTKICH do udziału w charytatywnym biegu wirtualnym, z którego dochód wesprze walkę o życie i zdrowie małego Marcelka Kubali. Zanim napiszemy na czym będzie polegało nasze przedsięwzięcie, powiedzmy parę słów o bohaterze tego wydarzenia, bo to on jest tutaj najważniejszy.

Marcelek Kubala pochodzi z Jadownik i urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży. Ważył wtedy zaledwie 900g. Tuż po urodzeniu przebył szereg chorób, które negatywnie odbiły się na jego zdrowiu. Przeszedł wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę opłucnową, martwicze zapalenie jelit, cholestazę oraz wiele innych schorzeń. Po badaniach okulistycznych okazało się, że ma ciężką retinopatię i musi być poddany leczeniu. Podczas pobytu w GCZD i leczeniu oczek złapał infekcję, przez którą pogorszyły się parametry jego wątroby. Został skonsultowany na oddziale gastrologicznym. Po wykonaniu dokładnych badań  z podejrzeniem atrezji dróg żółciowych został przewieziony do CZD w Warszawie, gdzie potwierdziła się diagnoza. 8 kwietnia 2019 u Marcelka przeprowadzono operację metodą Kasai, która na jakiś czas przyniosła zamierzony rezultat. Mimo to badanie histopatologiczne wykazało marskość wątroby, dlatego jedynym ratunkiem jest przeszczep! W Polsce Marcyś został zdyskwalifikowany z przeszczepu wątroby z powodów neurologicznych i podejrzenia niepełnosprawności. Na transplantację zgodził się jedynie szpital w Chicago. Koszty operacji i pobytu są ogromne – wynoszą niemal 8 milionów złotych!

Marcel aktualnie przebywa już w Chicago. Co słychać u niego możecie śledzić na jego fanpage’u na Facebooku – Marcelek Kubala – Mały Wielki Wojownik

Aktualnie do potrzebnej kwoty brakuje jeszcze ponad 4 miliony złotych. Zbiórkę można śledzić -> tutaj.

Na czym będzie polegać nasz bieg?

Ponieważ organizowanie biegów masowych jest bardzo utrudnione a wręcz niemożliwe nasz bieg będzie wirtualny. Co to oznacza? Oznacza to, że każdy uczestnik sam wybiera sobie miejsce, czas oraz trasę, na której chce biec. Musi spełnić tylko kilka warunków. A te warunki to:

1. Dystans do pokonania to 5km (można go przebiec, przemaszerować, przejść z kijkami, najważniejsze to przebyć go na własnych nogach 😉 ).

2. Oficjalny termin biegu to weekend 27-28 marca ale jeżeli nie możesz przebiec dystansu w ciągu tych dwóch dni możesz to śmiało zrobić wcześniej.

3. Jeżeli masz w sobie żyłkę sportowca i kochasz rywalizację to rejestrujesz swój bieg w dowolnej aplikacji biegowej i wysyłasz do nas potwierdzenie ukończenia biegu na dystansie 5km wraz z czasem jaki udało Ci się osiągnąć a my stworzymy klasyfikację końcową wszystkich uczestników. Na wyniki będziemy czekać do 29 marca. Jeżeli nie lubisz się chwalić swoimi wynikami to nie musisz nam go wysyłać. Każdy uczestnik, który opłaci udział w biegu, zostanie nagrodzony specjalnie na ten bieg zaprojektowanym medalem pamiątkowym.

Jak wziąć udział w biegu i pomóc w zbiórce potrzebnych środków?

Aby zapisać się do udziału w biegu „Biegniemy z pomocą dla Marcelka” należy do dnia 21 marca wysłać zgłoszenie na adres e-mail: bieg@wzdrowymciele.com.pl.

W wiadomości proszę podać imię, nazwisko oraz adres, na który wyślemy pamiątkowy medal.

Na numer konta: 42 1090 1838 0000 0001 4744 5610 zrobić opłatę o wartości 45zł wpisując w tytule: „Opłata za bieg charytatywny – Imię i nazwisko”.

I to tyle! Później już tylko pozostaje wyjść na trasę, zrobić swoje, czekać na medal i trzymać kciuki za Marcelka!

Serdecznie zapraszamy! Im więcej was będzie tym mocniej wesprzemy Małego Wojownika. Liczy się każda złotówka!

Stowarzyszenie „W Zdrowym Ciele”

blank

Podobne artykuły

Back to top button