ADV
blank
Powiat BocheńskiSportWiadomości
Trending

Chłopcy z ZSG w Gawłowie awansowali do zawodów ogólnopolskich

W Szkole Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie odbyły się Finały Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Gawłowie (gmina Bochnia) zdobyła 1. miejsce i awansowała do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się 3-6 czerwca w Dźwirzynie (województwo zachodniopomorskie).

Do wojewódzkiego finału zakwalifikowało się 6 szkół: SP Gawłów, SP 91 Kraków, SP Chrzanów, SP Szaflary, SP Skrzyszów, SP Wilczyska. Turniej był rozegrany w dwóch grupach A i B.

W grupie A SP Gawłów wygrała oba mecze (SP Gawłów – SP Skrzyszów 13:7, SP Gawłów – SP Szaflary 14:11) i wyszła z grupy z pierwszego miejsca.

Pierwszy półfinał z SP Wilczyska zakończył się remisem 12:12. Po szczęśliwych karnych dla SP Gawłów mecz został wygrany. Finałowy mecz z SP Chrzanów zakończył się wygraną dla SP Gawłów 15:10.

Skład drużyny SP Gawłów: Adrian Ignacyk, Tomasz Fąfara, Wiktor Zych, Patrick Kukla, Jan Piech, Bartosz Banaśkiewicz, Jakub Sądel, Kacper Mól, Piotr Nowaczyk, opiekun drużny: Joanna Piech.

– To ogromny sukces naszej szkoły, ponieważ nigdy w historii szkoły nie awansowaliśmy do zawodów ogólnopolskich – podkreśla Małgorzata Kozłowska, dyrektor Zespołu Szkół Gminnych Gawłów.

ug

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button