SportWiadomości
Trending

CLJ: Porażka drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko w ostatnich sekundach

W sobotę 25 listopada podopieczny trenera Rafała Hebdy rozegrali derbowe spotkanie z BSF Bochnia, które odbyło się w ramach 3. kolejki CLJ w futsalu w kategorii U19. Mecz po regulaminowym czasie gry zakończył się wygraną zawodników z Bochni, którzy pokonali Okocimski wynikiem 4:3. Decydująca bramka na wagę zwycięstwa padała dwie sekundy przed końcowym gwizdkiem, a jej autorem został Iwo Wolnik.

Bramki dla gospodarzy zdobyli: Szymon Piechnik, Iwo Wolnik (dwie) oraz Karol Łach. Z kolei autorami bramek dla ekipy z Brzeska zostali: Michał Siudut, Piotr Pitaś oraz Szymon Kozieł.

Sobotnia porażka zepchnęła AP CANPACK Okocimski na czwartą pozycję w ligowej tabeli, mając na swoim koncie trzy punkty. Za tydzień zespół podejmie na własnym terenie Klub Futsalowy Stal Mielec.

3. kolejka CLJ
BSF Bochnia – AP CANPACK Okocimski Brzesko 4:3
Bramki: Szymon Piechnik 8, Iwo Wolnik 17, 39, Karol Łach 29 – Michał Siudut 21, Piotr Pitaś 23. Szymon Kozieł 25.
Żółte kartki: Adrian Kochniarczyk.

BSF: Oliwier Piwowarczyk, Dawid Goryczko, Sebastian Koza, Wojciech Doroszkiewicz, Iwo Wolnik.

Rezerwowi: Dominik Kamiński, Konrad Hudek, Szymon Piechnik, Dawid Cholewa, Szymon Stano, Szymon Bajda, Adrian Kochniarczyk, Karol Łach.

Trener: Antun Bacić.
Kierownik drużyny: Dawid Kociołek.

Okocimski KS: Karol Dzień, Michał Siudut, Piotr Pitaś, Maciej Węgrzyn, Marcel Kubala.

Rezerwowi: Szymon Mocię, Szymon Kozieł, Karol Cieśla, Igor Martyna, Hubert Wągroda, Kacper Maciejasz, Piotr Broszkiewicz.

Trener: Rafał Hebda.
Kierownik drużyny: Marcin Jurkiewicz.

Zawodnicy Okocimskiego bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie. Pierwsze minuty były zdecydowanie pod dyktando podopiecznych trenera Rafała Hebdy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce oraz stwarzali sobie sytuację do strzelenia bramki. Z biegiem czasu do głosu dochodzili gospodarze, którzy jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie pokonali bramkarza Okocimskiego.

„Biało-zieloni” pierwszą część gry mogli zakończyć min. wynikiem remisowym, jednak brak skuteczności oraz  dwukrotnie niewykorzystanie przedłużonego rzutu karnego spowodował, że z prowadzenia cieszył się zespół z Bochni.

Druga połowa idealnie rozpoczęła się dla przyjezdnych, którzy już po zaledwie 21 sekundach gry zdobyli swoją pierwszą bramkę w meczu. Niespełna trzy minuty później Okocimski doprowadził do wyrównania, a autorem bramki został Piotr Pitaś.

W kolejnych minutach gry zespół z Brzeska wypracował sobie sytuację bramkową po bardzo ładnej oraz składnej akcji, w której całkowicie pogubili się zawodnicy z Bochni co wykorzystał Szymon Kozieł, posyłając piłkę do siatki, dając tym samym prowadzenie swojemu zespołowi.

Niestety radość z prowadzenie nie trwała zbyt długo, gdyż w 29 minucie swoją pierwszą bramkę w meczu zdobył Karol Łach doprowadzając tym samym do wyrównania. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 39 minucie meczu, a dokładnie dwie sekundy przed jego zakończeniem. Decydującego gola na wagę trzech punktów zdobył wówczas Iwo Wolnik pokonując po raz drugi golkipera z Brzeska.