ADV
Religia
Trending

Czchów – Rowerowa Ekstremalna Droga Krzyżowa / zdjęcia

W sobotę 16 marca 2024 r. w Czchowie odbyła się pierwsza rowerowa Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa liczyła 84 km i przebiegała po terenie dekanatu czchowskiego. Dekanat liczy 13 parafii, dlatego też uczestnicy nawiedzili kaplicę dojazdową na Kozieńcu, a w miejscowości Piaski Drużków zjedli posiłek. Na trasę wyruszyło 29 osób (najmłodszy uczestnik był uczniem 5 klasy). W trakcie pielgrzymki przy 5 stacji uczestnicy mieli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, a na koniec każdy otrzymał apteczkę rowerową. Łącznie pielgrzymka trwała 10 h.

– Serdeczne podziękowania kierujemy do OSP Czchów za zabezpieczenie trasy przejazdu i każdemu Kto w jakikolwiek sposób nam pomógł – czytamy na stronie Parafii Czchów.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, nocnej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.

Juz w najbliższy piątek 22 marca 2024 r. w wielu parafiach w regionie na pątniczy szlak wyrusza uczestnicy pieszych EDK.

O trasach jakie przygotowano w Powiecie Brzeskim piszemy w materiale:

Jasień i Dębno. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżówą 2024. Wyrusz na trasę! <==


foto: Parafia Czchów
Parafia Czchów

Podobne artykuły

Back to top button