ADV
Wiadomości

Czerwcowe spotkanie pod Krzyżem Powstańców na Piekarskiej Górze / 13 czerwca 2021 r.

W niedzielę 13 czerwca 2021 r. Gmina Iwkowa razem z samorządem Gminy Lipnica Murowana, parafią w Iwkowej, parafią w Lipnicy Murowanej oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Iwkowej organizują już po raz kolejny uroczystość patriotyczną na Piekarskiej Górze.

Piekarska Góra to ważne miejsce na religijno-patriotyczno-turystycznej pogranicza Gmin Iwkowa i Lipnica Murowana. Przed laty – w 2010 r. odbyło się w tym miejscu uroczyste poświęcenia krzyża powstańców styczniowych, stojącego w tym miejscu od 1864 roku. Temat odnowienia krzyża – pochylonego i zniszczonego, stojącego na szlaku, przy granicy Iwkowej, Lipnicy i Rajbrotu podjęli kombatanci, parafie, gminy i szkoły.

Podczas uroczystości ówczesny ks. biskup ordynariusz Wiktor Skworc zachęcił w homilii, aby to miejsce było celem wędrówek i modlitwy. I jest. Odtąd lokalne społeczności organizują w tym miejscu patriotyczne nabożeństwa. Piekarska Góra staje się miejscem ważnym i odwiedzanym, łączącym sąsiednie miejscowości i parafie.

– Zachęcamy do udziału, a tym samym uczczenia pamięci powstańców styczniowych – zapraszają organizatorzy.

Uczestnicy spotkają się przy krzyżu, gdzie zostanie odprawiona polowa Msza Święta. Uroczystość będzie formą uczczenia 158 rocznicy Powstania styczniowego.

Czerwcowe spotkanie pod Krzyżem Powstańców na Piekarskiej Górze – program:

15:00 Wyjście grupy zorganizowanej z parkingu „B” przy ośrodku zdrowia w Iwkowej (mieszkańcy Gminy Iwkowa)
15.40 Zbiórka pod Dworem Ledóchowskich w Lipnicy Dolnej (mieszkańcy Gminy Lipnica Murowana)
16:45 Rozpoczęcie uroczystości przez Iwkowską Orkiestrę Dętą
17:00 Okolicznościowa Msza Święta
18:00 Złożenie kwiatów pod Krzyżem Powstańców na Piekarskiej Górze
19:00 Ognisko integracyjne (prowiant we własnym zakresie — organizatorzy zapewniają miejsce, drewno i patyki do pieczenia kiełbasek)

iwkowa.pl / IB

PLAKAT

blank

REKLAMA

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button