ADV
Religia
Trending

Czerwona strefa / Transmisje Mszy Świętej w Powiecie Brzeskim

Trwająca epidemia koronawirusa oraz restrykcje związane z wprowadzeniem obostrzeń dla strefy czerwonej mają wpływ na kolejne dziedziny naszego życia – także na sprawy religijne.

Wg obowiązującego dekretu biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża – wierni otrzymali dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy, św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Równocześnie biskup zachęca wiernych do łączności duchowej za pośrednictwem mediów.

„W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych 1 osoba na 7m2 w „strefie czerwonej”, ponownie udzielam na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy, św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Tych, którzy z niej skorzystają, gorąco zachęcam do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie”.

Kapłani zachęcają wiernych, aby trwali na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Parafia Szczepanów

Kamera <==

Parafia Poręba Spytkowska

Kamera <==

Parafia Słotwina Brzesko

Kamera <==

Parafia Miłosierdzia Brzesko

Kamera <==

 

Transmisje Mszy Świętych

Kapłani zachęcają do skorzystania z  transmisji Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia.

Warto pamiętać o tym że w wielu kościołach zamontowane są kamery internetowe, która pozwalają oglądać transmisje Mszy Świętych.

– W tym trudnym dla nas wszystkich okresie przypominamy, że do Państwa dyspozycji są nasze kamery umieszczone w świątyniach. Dzięki nim możecie Państwo uczestniczyć w nabożeństwach codziennie. Poniżaj lista parafii w których umieszczone są nasze kamery streamingowe, wraz z linkami do transmisji. Wystarczy kliknąć – zachęca firma Climax z Brzeska, która w naszym powiecie obsługuje transmisje internetowe dla kilku parafii.

TRANSMISJE NABOŻEŃSTW <==

Transmisje – telewizja internetowa

Firma Climax uruchomiła dla swoich klientów korzystających z telewizji za pośrednictwem światłowodu dodatkowe kanały telewizyjne, na których dostępne są transmisje nabożeństw  z kościołów w Powiecie Brzeskim.

W wielu kościołach zamontowane są kamery, która pozwalają oglądać przez internet transmisje Mszy Świętych. Od kilku dni na kanałach od 850 do 859 można oglądać transmisję z kościołów w Brzesku, Szczurowej, Buczu, Dębnie, Okocimiu, Borzęcinie Dolnym i Górnym, Buczu, Okulicach oraz Szczepanowie.

Lista kanałów – transmisje z kościołów w Powiecie Brzeskim

kanał 850 – Brzesko kam 1
kanał 851 – Brzesko kam 2
kanał 852 – Borzęcin Górny
kanał 853 – Borzęcin Dolny
kanał 854 – Bazylika Szczepanów
kanał 855 – Bucze
kanał 856 – Okulice
kanał 857 – Dębno
kanał 858 – Okocim
kanał 859 – Szczurowa

Pozostałe osoby które nie maja dostępu do telewizji kablowej firmy Climax mogą skorzystać z transmisji internetowej.

IB

Podobne artykuły

Back to top button