ADV
Wiadomości

Czołgiści z Żurawicy obchodzili swoje święto. Ich patron płk Józefa Koczwary urodził się w Mokrzyskach

7 maja 2021 r. odbyły się uroczyste obchody Święta 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy. W uroczystościach wziął udział Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Dariusz LEWANDOWSKI, dowódcy podległych jednostek, przedstawiciele służb mundurowych, władze samorządowe, przedstawicielka rodziny pułkownika Koczwary, sympatycy 1bcz oraz żołnierze i pracownicy batalionu.

– Święto Batalionu jest zawsze uroczyste i doniosłe. Rozpoczyna się Mszą świętą w intencji Żołnierzy a później jest uroczysty apel na Placu Defiladowym, gdzie wszyscy dziękujemy żołnierzom za ich pracę oraz życzymy, aby słowa, które widnieją na ich sztandarze „Bóg, Honor, Ojczyzna” były zawsze hasłem przewodnim w jakże pięknej a zarazem ciężkiej pracy żołnierza – mówi Ewa Chmielarz-Żwawa przedstawicielka rodziny patrona jednostki, radna Rady Miejskiej w Brzesku.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy w intencji żołnierzy i pracowników 1 batalionu czołgów. Uroczysty apel, zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym, rozpoczął się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości. Po podniesieniu flagi na maszt przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej Garnizonu Rzeszów odśpiewano Hymn Państwowy.

W dalszej części odczytano Rozkazy Okolicznościowe. Uroczysty apel zakończył się odegraniem Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defiladą pododdziałów. W podziękowaniu za długoletnią współpracę z naszym batalionem Dowódca uhonorował odznaką pamiątkową instruktorki śpiewu z Klubu Garnizonowego w Przemyślu.

Galeria zdjęć <==

1bcz.wp.mil.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button