ADV
EdukacjaWiadomości
Trending

Cztery szkoły średnie ze Znakiem Jakości „Perspektywy” 2022

Znamy wyniki tegorocznego plebiscytu „Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022”, przygotowanego już po raz dwudziesty czwarty przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Nasze szkoły średnie po raz kolejny mogą pochwalić się Znakami Jakości 2022.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacje mogą czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 i Rankingu Techników 2022 oraz trzech ogólnopolskich rankingów dodatkowych: Rankingu Maturalnego Liceów Ogólnokształcących 2022, Rankingu Maturalnego Techników 2022 oraz Rankingu Szkół Olimpijskich 2022.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Nasze szkoły średnie zostały odznaczone trzema Srebrnymi i jedną Brązową Tarczą Jakości. Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku, popularnie nazywany „Zielonką”, wypadł najlepiej w naszym powiecie. Szkoła znalazła się na 151 miejscu w rankingu ogólnopolskim Techników i 22 miejscu w Małopolsce – tym samym otrzymała Srebro. Taka sama Tarcza trafiła do Zespołu Szkół w Czchowie, który zajął 212 miejsce w Polsce, a 31 w Małopolsce. Srebrną Tarczą wyróżniono w tym roku także Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku za zajęcie 252 miejsca w rankingu ogólnopolskim i 36 miejsca w Małopolsce. Z kolei Brązem uhonorowane zostało Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. W ogólnopolskim rankingu Liceów szkoła zajęła 685 miejsce, a w Małopolsce 67.

Gratulujemy Dyrekcji, Kadrze Pedagogicznej oraz Uczniom, którzy przez cały rok ciężko pracowali na swoje wyniki.

Szczegółowe wyniki Plebiscytu są dostępne na stronie: http://perspektywy.pl/portal/

powiatbrzeski.pl

Podobne artykuły

Back to top button