Wiadomości
Trending

Dachował na ul. Pomianowskiej i oddalił się z miejsca zdarzenia / 27 listopada 2020 r.

W piątek 27 października 2020 r. około godziny 20.00 na ul. Pomianowskiej (obok młyna) kierujący samochodem osobowym nie opanował pojazdu i wypadł z drogi. Samochód dachował. Wg informacji jakie posiadamy – nikt nie został poszkodowany, natomiast kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia. Osoba kierująca zostanie ukarana grzywną. Przyczyną zdarzenia mogły być m.in. warunki pogodowe oraz niedostosowanie prędkości do śliskiej nawierzchni.

– Z ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem marki Ford Focus utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał trawiastą skarpą po czym dachował. Kierujący oddalił się przed przybyciem patrolu. Na miejscu zdarzenia wykonano czynności procesowe, a zebrane dowody będą wykorzystywane w prowadzonym przez Zespół ds. Wykroczeń postępowaniu w sprawie o kolizję drogową, art. 86 § 1 kw. – mówi asp. sztab. Grzegorz Buczak z Komendy Powiatowej Policji w  Brzesku.

Artykuł 86 § 1. Kodeksu wykroczeń w związku z niezachowania należytej ostrożności przewiduje karę grzywny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KPP Brzesko / IB

 

MAPA – miejsce zdarzenia

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast