ADV
Wiadomości
Trending

Dary od parafian z Dębna trafiły do Kijowa. Pomogli druhowie z OSP Dębno / zdjęcia

W sobotni wieczór 3 grudnia 2022 r. druhowie z OSP Dębno wraz z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej prywatnymi busami brali udział w dostarczeniu darów zebranych w ubiegłym tygodniu przez Parafię Św. Małgorzaty w Dębnie.

Transport odbywał się do miejscowości Błażowa Dolna w województwie podkarpackim, gdzie zebrane dary są następnie dostarczane do ojca Benedykta Kroka, który pracuje w parafii nieopodal Kijowa. Ojciec Benedykt Krok pochodzi z Podjaworza od 31 lat pracuje duszpastersko w Ukrainie – 22 lata w Berdyczowie, a od 9 lat w Kijowie.

– Rozpoczęła się zima, kolejny trudny okres dla Ukrainy, gdzie podczas problemów z prądem i gazem trudno przygotować posiłki i ogrzać organizm. Brakuje głównie żywności długoterminowej i środków czystości – informują druhowie z OSP Dębno.

Podczas zbiórki na naszej plebanii udało się zebrać ponad 2 tony produktów.

– Serdecznie dziękujemy za ogromną ofiarność i Wasze zaangażowanie w zbiórkę darów dla Ukrainy. Zebrano kilka ton wartościowych i bardzo cennych rzeczy, które pojechały już do punktu logistycznego.

Słowa wdzięczności Strażakom OSP Dębno, Młodzieży z KSM za ciężką pracę przy segregacji i pakowaniu oraz ks. Grzegorzowi i Panu Marcinowi Stężowskiemu za udostępnienie samochodów dostawczych.

Bóg zapłać – czytamy na stronie internetowej Parafii Św. Małgorzaty w Dębnie.

Chcecie pomóc?

Druhowie z jednostki OSP Dębno i innych jednostek OSP z terenu Powiatu Brzeskiego zachęcają do udziału w akcji „Świąteczną zbiórkę dla Ukrainy”.

Zmasowany atak Rosjan na Ukrainę trwa nadal, a zima to bardzo ciężki czas dla walczących i osób, które pozostały w kraju objętym wojną. Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie i wsparcie zbiórki rzeczy. W tym zbliżającym się świątecznym okresie, otwórzmy serca i pokażmy Naszą solidarność z walczącą Ukrainą.

CO JEST POTRZEBNE?
Aktualnie pilnie potrzebne są następujące produkty:
✅ ŻYWNOŚĆ: z długim terminem przydatności (mleko, mąka, ryż, makaron, cukier, kawa, herbata, olej, konserwy, słodycze)
– żywność, mleko i kaszki dla niemowląt
✅ ARTYKUŁY HIGIENICZNE: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów (także dla dzieci) podpaski, pampersy dla dzieci i dla dorosłych, chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe, płyny do prania i do naczyń
✅ ŚPIWORY I CIEPŁE KOCE.

Prosimy nie przynosić ubrań!
Pomoc zostanie przekazana do Ukrainy osobom rannym, niepełnosprawnym, starszym oraz kobietom z dziećmi.

KIEDY?
Zbiórka odbędzie się 17 grudnia 2022 r. w godzinach od 9:00 – 15:00

GDZIE?
W budynku naszej remizy OSP oraz w budynkach OSP na terenie całego powiatu brzeskiego.

blank

Podobne artykuły

Back to top button