ADV
Wiadomości

Dębińskie serce z nakrętkami znów pełne!

We wrześniu, po raz kolejny dębińskie serce na plastikowe nakrętki obok Urzędu Gminy Dębno zostało opróżnione. Tym razem mieszkańcy gminy Dębno pomogli Panu Stanisławowi Malcowi, który w bliżej nieokreślonych okolicznościach został napadnięty i dotkliwie pobity. W wyniku pobicia doznał ciężkiego urazu głowy, złamania łopatki i wszystkich żeber. W związku z poniesionymi obrażeniami doznał całkowitej utraty pamięci, oraz tzw. Afazji, czyli utraty zdolności mowy. Dlatego wymaga kosztownej rehabilitacji neurologiczno-logopedycznej. Koszty są ogromne, ponieważ sięgają od 12 do 20 tysięcy miesięcznie.

Galeria zdjęć <==

Zbieranie plastikowych nakrętek jest prostą formą pomocy. Codziennie pozbywamy się nakrętek, które służą jako zamknięcie opakowań po artykułach spożywczych, jak ketchup, napój czy mleko, ale także środkach chemicznych. Wrzucając zakrętki do specjalnego pojemnika można pomóc potrzebującym.

Rodzina Pana Stanisława bardzo serdecznie dziękuje mieszkańcom za uczestnictwo w zbiórce nakrętek i tym samym pomoc w rekonwalescencji.

Obecnie trawa kolejne napełnianie serca.

Urząd Gminy Dębno zaprasza do kontaktu osoby, które są zainteresowane pozyskaniem nakrętek ze zbiórki.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button