Wiadomości
Trending

Dębno / Hala widowiskowo-sportowa zachęca do aktywności / zdjęcia

Zakończyła się rozpoczęta jesienią 2018 roku budowa pierwszej pełnowymiarowej hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie. Budowa obiektu trwała dwa lata.

Hala widowiskowo-sportowa to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w Powiecie Brzeskim. Budowa jej kosztowała około 13 mln złotych, z czego prawie 5 mln złotych udało się pozyskać z Ministerstwa Sportu, Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz z PFRON. Powstała ona z myślą o organizowaniu imprez sportowych propagujących sport oraz zdrowy styl życia ale również imprez pozasportowych i gminnych.

Hala widowiskowo-sportowa to piękny i nowoczesny obiekt. Cała powierzchnia boiska ma wymiary pola gry 25 x 45 m. Halę można podzielić na trzy osobne boiska, na których odbywać się mogą równocześnie rozgrywki i zajęcia. Można uprawiać w niej takie dyscypliny sportowe jak min.: halowa piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, gimnastyka, tenis, badminton, fitness oraz inne dyscypliny sportowe jak również prowadzić zajęć z zakresu rehabilitacji. Obiekt posiada ponad 230 miejsc na trybunach oraz miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Na zaplecze składają się m.in. szatnie z sanitariatami i prysznicami, magazyny na sprzęt sportowy, pokoje, przestronne korytarze, dodatkowo w obiekcie mieszczą się 2 sale lekcyjne oraz łącznik łączący halę sportową z istniejącym budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Cały obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowana została winda przyporęczowa wraz z poręczą oraz balustrady. Obok hali powstał także duży parking z trzema specjalnie znakowanymi miejscami parkingowymi dla niepełnosprawnych.

Atrakcyjności całemu obiektowi hali dodaje również fakt iż obok mieści się boisko „ORLIK”, plac zabaw dla dzieci jak również ogólnodostępne miasteczko rowerowe co tworzy świetny kompleks sportowy.

Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który jest pomysłodawcą budowy hali, chciałby aby obiekt nigdy nie stał pusty, nawet wtedy, kiedy uczniowie skończą już lekcje. Po godzinach lekcyjnych mogą z niej korzystać uczniowie z terenu naszej gminy, ale też kluby sportowe, organizacje społeczne i wszyscy mieszkańcy gminy mający ochotę spędzić aktywnie wolny czas.

Wykonawcą zadania „Budowa pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie” było Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Łęgprzem” Sp. z o.o. z Krakowa.

gminadebno.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast