Wiadomości

Dębno / Kolejna grupa seniorów odebrała tablety

W środę, 14 października, zakończył się kolejny kurs przeprowadzony w ramach projektu „Małopolski E-senior”. Wzięło w nim udział kilkunastu mieszkańców naszej gminy, którzy ukończyli 65 lat. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

W ramach przeprowadzonego kursu seniorzy wzięli udział w kilkunastu spotkaniach, których celem była aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych. Uczestnicy pod okiem Jacka Leszczyńskiego uczyli się korzystania z tabletu i Internetu. Tematyką zajęć była obsługa tabletu, korzystania z Internetu, podstaw obsługi edytora tekstu, czy też arkusza kalkulacyjnego oraz wielu innych zagadnień przydatnych przy korzystaniu z technologii informacyjnych.

– Dziękuję wszystkim seniorom biorącym udział w szkoleniu „Małopolski E-senior” za zaangażowanie i zapał w zdobywaniu nowych umiejętności oraz aktywność na zajęciach. Mam nadzieję, że zdobyte przez państwa praktyczne umiejętności obsługi komputera, tabletu, Internetu przyniosą wiele radości i ułatwią życie codzienne – mówił wójt Gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu, tablety oraz pakiet materiałów szkoleniowych z których korzystali podczas przeprowadzanych zajęć.

Galeria zdjęć <==

Gmina Dębno

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast