ADV
Wiadomości
Trending

Dębno – Transport pomocy dotarł do Krościenka / 27 lutego 2022 r.

W niedzielę 27 lutego 2022 r. z inicjatywy wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego i strażaków OSP w Dębnie odbyła się zbiórka niezbędnych artykułów dla mieszkańców objętej wojną Ukrainy. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ udało się uzbierać materiały, które wypełniły po brzegi aż 3 busy i 1 samochód osobowy. Strażacy z OSP Dębno dostarczyli zebrane dary do magazynu w Krościenku.

Wśród darów znalazła się żywność, artykuły opatrunkowe, artykuły higieniczne, sprzęt elektroniczny, kołdry, śpiwory, zabawki i wiele innych.

– Brakuje mi słów żeby podziękować i wyrazić wdzięczność Wam Drodzy Mieszkańcy Gminy Dębno za tak Wielkie Serce, dzięki któremu uzbieraliśmy ogrom darów dla uchodźców z Ukrainy.

DZIĘKUJĘ – każdemu z osobna za każdy jeden dar a było ich naprawdę bardzo dużo.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które aktywnie od rana brały udział w zbiórce tj. wolontariuszom i druhom ochotnikom z OSP KSRG Dębno – napisał na swoim profilu wójt Wiesław Kozlowski.

Galeria zdjęć ze zbiórki i załadunku darów <==

Strażacy z OSP Debno szczegółowo zrelacjonowali na swoim profilu całą akcję.

– Nasi druhowie kilka minut po godzinie 20 dotarli do Krościenka i zostali skierowani do sali gimnastycznej, gdzie odbywa się logistyka darów w miejsca w których przebywają osoby przekraczające granicę.

Wasze dobre serce przerosło nasze oczekiwania i nasz konwój składający się z 3 busów dostawczych i naszego pojazdu SLOp początkowo miał wyjechać z Dębna o godzinie 18, lecz już o 16:30 wszystkie były załadowane po same dachy i wyjechały już o 16:30.

Serdeczne podziękowania dla Was drodzy mieszkańcy całej Gminy Dębno i Powiatu brzeskiego za tak wspaniałe serce i aktywność w przekazaniu darów dla potrzebujących.

Naszych strażaków w okolicy Leska zaskoczyła niespodziewana i gwałtowna śnieżyca lecz nie powstrzymało to ich w dalszym pokonywaniu kilometrów – czytamy na profilu OSP Dębno.

Strażacy przypominają, że już już od poniedziałku będą prowadzić codziennie w godzinach od 19 do 20 zbiórki kolejnych darów w Remizie OSP Dębno (Dębno 260).

Z informacji jakie otrzymali największe zapotrzebowanie obecnie jest na: karimaty, koce, pampersy dla dzieci w rozmiarach 4, 5, 6.


foto: OSP Dębno

VIDEO

Zdjecia

blank

Podobne artykuły

Back to top button