ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Do bocheńskiego szpitala trafi nowoczesny tomograf komputerowy

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu bocheńskiego. Do Szpitala Powiatowego w Bochni trafi nowoczesny 32-rzędowy tomograf komputerowy. Urządzenie zastąpi stary, wysłużony aparat. Zakup tomografu był możliwy dzięki wsparciu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej II. Starostwo Powiatowe w Bochni, przekazało na jego zakup 500 tys. zł, zaś brakujące środki zapewnił szpital.

Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na zakup tomografu. Umowa ma być podpisana pod koniec czerwca. Montaż urządzenia przewidziany jest w lipcu. Tomograf trafi do Centrum Diagnostyki Obrazowej. To kolejne urządzenie po rezonansie i nowym aparacie do RTG, które umożliwi dokładną diagnostykę obrazową.

Cieszę się, że zgodnie z tym , co obiecywaliśmy naszym mieszkańcom, stworzyliśmy nowoczesne zaplecze sprzętowe w naszym szpitalu. Mamy rezonans, RTG, a teraz będzie tomograf. Nasi mieszkańcy nie muszą już być odsyłani do innych ośrodków i oczekiwać by otrzymać diagnozę gdyż większość badań może być przeprowadzona na miejscu —mówi Adam Korta, Starosta Bocheński

 

Tomograf umożliwi wykonanie szczegółowego badania klatki piersiowej, kręgosłupa, jamy brzusznej i miednicy.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button