ADV
Wiadomości
Trending

Dobiegają końca prace związane z budową chodnika w Bielczy

Dobiegają końca prace związane z budową chodnika przy drodze powiatowej nr 1340K „Mokrzyska – Radłów” w miejscowości Bielcza. Roboty prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Warysia do parafialnego cmentarza.

Galeria zdjęć <==

W ramach inwestycji wybudowano chodnik o szerokości 2 metrów i długości 287 metrów, wykonano odwodnienie drogi, zjazdy, przejście dla pieszych oraz miejscowe poszerzenia jezdni. Koszt realizacji zadania zamknął się kwotą 513 tysięcy 967,80 złotych.

– Przedmiotowa inwestycja w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości Bielcza, szczególnie pieszych poruszających się w kierunku cmentarza – mówi Janusz Kwaśniak, wójt Gminy Borzęcin. – Dziękuję Staroście Powiatu Brzeskiego Andrzejowi Potępie za doskonałą współpracę i realizację wnioskowanego przez Gminę Borzęcin zadania. To kolejny ciąg pieszy, jaki został wybudowany przy drogach powiatowych w przeciągu ostatnich lat.

Na realizację zadania pn. „Budowa dróg dla pieszych w ramach programu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, polegającej w szczególności na budowie, przebudowie lub remoncie dróg dla pieszych, dróg dla pieszych i rowerów, dróg dla rowerów, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów, peronów przystankowych wraz z dojściami do tych peronów” Powiat Brzeski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki temu wkład własny Powiatu Brzeskiego i Gminy Borzęcin wyniósł po 58 tysięcy złotych dla każdego z samorządów, przy partycypacji 50/50 w realizacji inwestycji.

borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button