ADV
Wiadomości
Trending

Dołęga / Rozszczelniona instalacja gazowa i ewakuacja mieszkańców domu jednorodzinnego / 17 stycznia 2021 r.

W niedzielę 17 stycznia 2021 r.  strazacy z OSP Szczurowa zostali zadysponowani do miejscowości Dołęga, gdzie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej w budynku mieszkalnym. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji służb obeszło się tylko na strachu.

Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania potwierdzono zgłoszenie, zabezpieczono miejsce zdarzenia, ewakuowano mieszkańców, wydzielono strefę bezpieczną za pomocą taśm ostrzegawczych a następnie zlokalizowano wyciek w skrzynce gazowej, który po zakręceniu zaworu głównego ustąpił. Po skontrolowaniu obszaru przez załogę Pogotowia Gazowego, działania zakończono i teren przekazano właścicielowi.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z OSP Szczurowa oraz pogotowie gazowe.

Pamiętajmy!

Niepoprawnie wykonana, bądź nieszczelna instalacja gazowa wiąże się z ryzykiem wybuchu gazu. Do wybuchu gazu może dojść z winy nieszczelnej instalacji oraz niewłaściwie działających urządzeń gazowych. Ulatniający się gaz stopniowo miesza się z powietrzem, tworząc mieszaninę wybuchową, do której zapłonu wystarczy zaledwie iskra, płomień lub wysoka temperatura. Jak uchronić się przed wybuchem gazu? Niezwykle ważne są regularne kontrole szczelności instalacji gazowej, które powinny odbywać się systematycznie. Aby uchronić się przed wybuchem gazu, warto zadbać o właściwą wentylację budynku. Nie wolno zasłaniać otworów wentylacyjnych, ponieważ to one umożliwiają odpływ gazu z pomieszczenia w przypadku wycieku. Warto również pomyśleć o detektorze gazu ziemnego – to wydatek na poziomie 50-120 zł.


Foto: Patryk fb@OSP Szczurowa
OSP Szczurowa / IB / nn.pl

‼️ALARM OSP SZCZUROWA‼️
📅 17.01.2021r. 🕑 15:58
W dniu dzisiejszym zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Dołęga, gdzie…

Opublikowany przez OSP KSRG Szczurowa Niedziela, 17 stycznia 2021

Podobne artykuły

Back to top button