ADV
blank
Wiadomości

Dotacja na budowę przejścia dla pieszych w Łoniowej

Złożony przez Gminę Dębno projekt pn. „Podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Dębno poprzez budowę przejścia dla pieszych na drodze gminnej nr 250244K w miejscowości Łoniowa” uzyskał dofinansowanie w kwocie 100 000,00 zł z rezerwy celowej zabezpieczonej na działanie realizowane w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” w 2023 roku.

Realizacja zadania ma na celu wybudowanie wyniesionego powyżej poziomu drogi przejścia dla pieszych, które zostanie połączone z zaprojektowanym chodnikiem prowadzących od drogi powiatowej w kierunku Publicznej Szkoły Podstawowej w Łoniowej.

W ramach przedsięwzięcia zaprojektowano również oświetlenie solarne, które podniesie widoczność pieszego na przejściu po zmroku.

Realizacja zadania pozwoli wzmocnić bezpieczeństwo w miejscu publicznym oraz poprawi zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz poprawę infrastruktury drogowej w miejscowości Łoniowa.

Gmina Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button