ADV
Wiadomości
Trending

Druhowie z OSP Szczepanów otrzymali używany samochód i sami go wyremontowali

Na początku stycznia 2024 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowie (woj. małopolskie) otrzymała nieodpłatnie średni samochód ratowniczo-gaśniczy przekazany z zasobów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Pojazd to GBA 2,5/25 na podwoziu MAN TGM 13.290 zabudowany przez firmę Stolarczyk. Samochód w 2010 roku rozpoczął służbę u brzeskich strażaków.

Galeria zdjęć / strazacki.pl <==

Od chwili pozyskania wozu przez OSP Szczepanów członkowie jednostki poświęcali swój wolny czas na przeprowadzenie remontu pojazdu. Druhny i druhowie dosłownie rozłożyli go na części pierwsze, przeprowadzili gruntowne naprawy i konserwację a następnie złożyli w całość. Wykonano między innymi poprawki lakiernicze, wymianę opon, czyszczenie tapicerek w kabinie, odnowiono instalację elektryczną wraz z elementami sygnalizacji świetlnej a także wykonano nowe oklejenie pojazdu. Ostatecznym etapem prac było rozplanowanie i mocowanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego, który został przeniesiony z samochodu GBARt 1/10, którym dotychczas dysponowali strażacy z Szczepanowa.

Początkiem maja 2024 roku samochód został włączony do podziału bojowego jednostki jako GBARt 2,5/25 z numerem operacyjnym 419[K]88. W poniższej galerii zdjęć prezentujemy poszczególne etapy prac remontowanych pojazdu począwszy od jego pozyskania aż do chwili finalnego zakończenia remontu.

foto; OSP Szczepanów

strazacki.pl

Podobne artykuły

Back to top button