TOPTOP
Wiadomości

Dwie osoby ozdrowiały, a dwie kolejne z zakażeniem – sytuacja w Powiecie Brzeskim na 19 kwietnia 2020 r.

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o pierwszych ozdrowieńcach z Powiatu Brzeskiego oraz Powiatu Bocheńskiego. W Powiecie bocheńskim są to 3 osoby,  a w Powiecie Brzeskim 2 osoby.  Ozdrowieniec to osoba niemająca objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

W niedzielę kwietnia 2020 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna oraz Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformowały o kolejnych dwóch osobach zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim. Na dzień  dzisiejszy potwierdzono zakażenie łącznie u 59 osób. Z kolei sytuacja w Powiecie Bocheńskim pozostaje bez zmian – jest tam 96 osób zakażonych.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 19 kwietnia 2020 r. <==

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach (sobota): 853 (poprzednia doba (piątek) – 1289 badań).

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 9082 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 350 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 638 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 16 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała informacje  o w sumie 69 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).


IB / MUW

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast