ADV
Wiadomości
Trending

Dwie wieże w Jadownikach…

Bocheniec to urocze miejsce, z pięknymi widokami. Od niedawna na szczycie góry możemy podziwiać dwie wieże – widokową oraz radiokomunikacyjną. Szczególnie ta ostatnia budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców.

Otwarta w październiku nowa wieża widokowa w Jadownikach na Bocheńcu udostępnia wspaniałą panoramę. W kierunku północnym, zachodnim i wschodnim możemy podziwiać widok Brzeska i okolicznych miejscowości. Natomiast w kierunku południowym możemy podziwiać widok odległych o około 100 km Tatr.

Pomimo wieloletnich protestów mieszkańców Jadownik oraz Porąbki Uszewskiej – na Bocheńcu stanęła również druga wieża. To obiekt radiokomunikacyjny o wysokości około 40 m, wykorzystywany przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej w komunikacji lotniczej. Z technicznego punktu widzenia budowa obiektu radiokomunikacyjnego w Jadownikach umożliwia zarządzanie większą ilością statków powietrznych, a także przyczyni się do zwiększenia przepustowości przestrzeni powietrznej. To inwestycja, która ma wpłynąć na zniwelowanie opóźnień, niekorzystnie wpływających na ruch lotniczy.

Te argumenty nie przekonują jednak miłośników walorów widokowych w pobliżu dawnego grodziska wczesnosłowiańskiego na Bocheńcu, a także mieszkańców, którzy woleliby nie mieć w pobliżu żadnych nadajników. Podobnie jak wiele innych obiektów radiokomunikacyjnych tak i ten na Bocheńcu nie powala swoją urodą – ot kolejny betonowy kloc upstrzony licznymi antenami.

A jaka jest wasza opinia na ten temat? Podzielcie się nią w komentarzach!

foto: nadesłane

IB

Galeria zdjęć

blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button