ADV
blank
Religia
Trending

Działaczki Caritas z Parafii w Mokrzyskach z medalami „Misericors”

W sobotę 15 kwietnia, tuż przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, w kościele parafialnym w Tylmanowej odbyło się modlitewne spotkanie darczyńców, wolontariuszy z parafialnych oddziałów Caritas oraz pracowników placówek tej kościelnej organizacji charytatywnej.

Po modlitwie koronką do Miłosierdzia Bożego bp Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej przez ks. dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej Zbigniewa Pietruszkę, ks. wicedyrektora CDT Krzysztofa Majerczaka oraz księży wicedziekanów odpowiedzialnych w dekanatach za posługę miłosierdzia.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

Po Mszy św. wręczył 36 osobom listy gratulacyjne i medale Misericors darczyńcom Caritas, wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas oraz pracowników placówek prowadzonych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Wśród odznaczonych znalazły się trzy działaczki Caritas z Parafii w Mokrzyskach

Wiesława SMUK – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach
Krystyna BIEDAK – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach
Grażyna MILEWSKA – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mokrzyskach

Bp Andrzej Jeż podkreślał w homilii zaangażowanie tarnowskich diecezjan w dzieła miłosierdzia w wymiarze parafii, diecezji, Kościoła w Polsce i całego świata.

– Miłość miłosierna w ostatnim roku w sposób najbardziej widoczny ujawniła się w pomocy Ukraińcom, którzy przybyli do nas, uciekając przed wojną, a także w pomocy świadczonej tym, którzy pozostali za wschodnią granicą.

Poprzez Caritas wsparliśmy potrzebujących Ukraińców kwotą niemal 7 mln złotych, a w budynkach kościelnych przyjęliśmy około 4 tys. osób. Trzeba tu dodać ogromną pomoc świadczoną przez naszych diecezjan, którzy przyjęli uchodźców pod swoje dachy.

Nie zamknęliśmy się na wołanie o pomoc z Turcji i Syrii dotkniętych trzęsieniem ziemi. Na najbardziej potrzebną pomoc i odbudowę zniszczonych domów przeznaczyliśmy przez Caritas Polska prawie 1,5 mln złotych – mówił biskup.

Odnosząc się do zaangażowania diecezji w działalność misyjną, którą przed 50 laty rozpoczęto w Kongu, bp Jeż zaznaczył, że przez pół wieku tarnowscy diecezjanie włączyli się w pomoc materialną, edukacyjną, humanitarną i duchową mieszkańcom krajów misyjnych, w których posługują tarnowscy misjonarze.

Biskup podziękował wszystkim diecezjanom za tworzenie wspólnoty miłosierdzia. Apelował, by będąc dobrymi dla tych, którzy są daleko, być takimi samymi dla tych, którzy są blisko.

– Dla domowników, sąsiadów, parafian potrzebujących pomocy. Nasze społeczeństwo się starzeje i przed Caritas stoi potężne wyzwanie zajęcia się osobami starszymi i chorymi – mówił bp Jeż.

FOTO GOŚĆ

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

blank

Podobne artykuły

Back to top button