ADV
Wiadomości

Działalność Placówki Wsparcia Dziennego w Niedzieliskach

Obecne czasy nie sprzyjają funkcjonowaniu szkół, jednak po dłuższym czasie zapadła decyzja o ponownym otwarciu Placówek Wsparcia Dziennego. Gmina Szczurowa może szczycić się posiadaniem takiej formy pomocy dzieciom. Jej budynek usytuowany jest w Niedzieliskach i od jakiegoś czasu bardzo prężnie działa.

Dzieci korzystające z Placówki są zachwycone bardzo dobrze i ciekawie urządzonymi salami. Do ich dyspozycji pozostają tablety, konsole Xbox oraz nowoczesny ekran i telewizor. Wielką atrakcją okazały się zajęcia sportowe, które zapewniają uczestnikom mnóstwo ruchu – jak zewsząd słyszymy w czasach pandemicznych zaniedbanego. Kolejnym atutem Placówki są indywidualne spotkania z logopedą. Dzieci, borykające się z wadami wymowy, mogą poćwiczyć ze specjalistą, a także otrzymać wskazówki do dalszej pracy w domu. Atrakcyjne okazały się ćwiczenia z zakresu robotyki i programowania, dzięki którym uczestnicy zaznajomili się chociażby z pracą drukarki 3D.

W Placówce panuje domowa, swobodna atmosfera. To miejsce przyjazne dzieciom, które swój wolny czas wykorzystują efektywnie. Dzięki sprzyjającej pogodzie coraz częściej wychodzą na świeże powietrze na spacery, plac zabaw oraz boisko. W najbliższej przyszłości planowane są kolejne zajęcia, dostosowane do potrzeb wychowanków oraz zgodne z ich zainteresowaniami.

Placówka to forma wsparcia niezbędnego wielu dzieciom. Jej oferta spełnia oczekiwania zarówno wychowanków, jak i ich rodziców. Dzięki ścisłej współpracy z nimi Placówka będzie starała się doposażać oraz organizować pracę w ten sposób, by wszyscy byli usatysfakcjonowani.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej Placówki, która jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 13-17.

Galeria zdjęć <==

Paulina Kałuża
Michał Winczura

Podobne artykuły

Back to top button