ADV
KulturaPowiat TarnowskiWiadomości
Trending

Dziecięca Ferajna wystąpi w Wierzchosławicach i Tarnowie! / 1-2 marca 2024 r.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który przypada 1 marca, odbędą się w naszym regionie koncerty „Dziecięcej Ferajny”. Jest to patriotyczno – edukacyjny projekt muzyczny, w skład którego wchodzi ponad 100 dzieci i młodzież z całej Polski. Bardzo ważną częścią tego przedsięwzięcia są młodzi wokaliści Gminnego Chóru Dziecięco – Młodzieżowego Dębińskiego Centrum Kultury, pod kierunkiem Pani Sylwii Pasek. Rozśpiewana, biało-czerwona drużyna już dała się poznać, między innymi na występie w Warszawie (1 sierpnia 2023 z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego).

Wyjątkowe koncerty w wykonaniu „Dziecięcej Ferajny” z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się m.in.:

  • w piatek 1 marca 2024 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach.
  • w sobotę 2 marca 2024 r. o godz. 18.00 w auli Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Zespół „Dziecięca Ferajna” to ponad 100 osobowy skład uczniów z lokalnych szkół podstawowych z obszaru wszystkich województw Polski. Wojskowe mundury, powstańcze opaski, hełmy, patriotyczne emblematy, furażerki, orzełki w koronie – to sceniczny ubiór młodych Artystów.

Koncert to niekomercyjny, edukacyjny projekt, powstały z potrzeby propagowania tradycji, pamięci o polskiej historii, szacunku do kompozytorów utworów z zamierzchłych, jak również współczesnych czasów, skierowany głównie do dzieci szkół podstawowych.

Uczniowie wykonują pieśni zarówno historyczne, jak i utwory współczesne (zespoły HUBAL, SOUL Sanok, PANNY WYKLĘTE, STUDIO S3, ROKICZANKA, MARGARET i SANAH).

Najlepszą oceną działań „Dziecięcej Ferajny” są słowa odbiorców, którzy po koncertach często podkreślają, że spotkania niosą niesamowite ładunki emocjonalne i moc silnych wzruszeń.

Zapraszając na koncerty z ich udziałem w regionie, informujemy, że planowany jest koncert „Dziecięcej Ferajny” w Gminie Dębno w tym roku. Będziemy informować o tym wydarzeniu.


DCK Dębno / IB / kultura.tarnow.pl

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button