ADV
1
Wiadomości
Trending

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Komendzie Straży Pożarnej w Brzesku / 2 maja 2022 r.

W poniedziałek 2 maja 2022 roku z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas których dokonano podniesienia Flagi na maszt.

Galeria zdjęć <==

Podniesienia flagi państwowej dokonał trzyosobowy poczet flagowy zgodnie z ceremoniałem pożarniczym. W trakcie odśpiewano Hymn Państwowy.

Dzień Flagi RP obchodzono już po raz osiemnasty. Święto zostało wprowadzone nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP.

Biało-czerwona flaga to symbol dumy z naszej historii – to symbol wspólnoty narodowej. Biało-czerwony sztandar to symbol Polski, Polaków i wszystkiego, co się z polskością wiąże. Pod tymi barwami nasi przodkowie walczyli o wolność, a w czasach pokoju budowali dobrobyt kraju. W najwspanialszych i najtrudniejszych momentach naszych dziejów zawsze obecna była biel i czerwień, barwy naszej narodowej flagi. Flagę powinniśmy traktować z godnością, tak jak z czcią podchodzimy do naszej przeszłości i przodków.

Biało-czerwone barwy są symbolem patriotycznych wartości, jednoczących wszystkich Polaków i łączących tradycje ze współczesnością. Dekorowane są nimi ulice i domy podczas świąt narodowych i rocznic historycznych wydarzeń. Flaga państwowa jest też symbolem polskich triumfów, zatykają ją alpiniści na zdobytych szczytach górskich, wywiesza się ją również na maszcie podczas zwycięstw polskich sportowców. W barwach biało-czerwo­nych są również stroje polskich sportowców oraz przedmioty używa­ne przez dopingujących ich kibiców.

PSP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button