ADV
Wiadomości

Dzień otwarty w PSP 3 w Brzesku / zdjęcia

We wtorek 4 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 odbył się dzień otwarty dla przedszkolaków. Hasłem tego dnia był „Czas odkrywców”. Przyszli uczniowie „Trójki” odkrywali nie tylko tajniki kosmosu, ale także nową szkołę, poznając swoich przyszłych wychowawców.

 We wtorkowe popołudnie wychowawcy obecnych klas trzecich, a przyszłorocznych pierwszych, wraz ze swoimi uczniami przygotowali zajęcia dla młodych gości, którzy przybyli z rodzicami. W trakcie zajęć można było odkryć Japonię i jej sekrety, przenieść się na chwilę w kosmos, poznać swoje mocne i słabe strony oraz odwiedzić świat bajek i ich bohaterów.

Oprócz tego dzieci wyruszyły w świat zmysłów, odwiedzając salę integracji sensorycznej. Pobawiły się za pomocą współczesnych technologii, kodując na dywanie, grając na tablicy interaktywnej oraz na komputerach. Miały okazję pobawić się z harcerzami, którzy specjalnie dla nich przygotowali zbiórkę. W kosmicznym świecie był także czas na zagadki, rebusy, łamigłówki i zajęcia plastyczne.

Przedszkolaki wyszły ze szkoły radosne i zadowolone. Mamy nadzieję, że przyszłym uczniom „Trójki” udało się odkryć i polubić szkołę, więc we wrześniu odważnym krokiem przywędrują do pierwszej klasy.

Osoby, którym we wtorek nie udało się odwiedzić szkoły, zachęcamy do obejrzenia galerii, by choć trochę przybliżyć to, co działo się w murach placówki.

 Zapraszamy także do sekretariatu szkoły, gdzie do piątku 6 marca w godz. 8.00 do 15.00 można zapisać dziecko do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021.

Koordynatorzy Dnia Otwartego, PSP 3 Brzesko

Fot. 9 DH „Gwiezdne Gryfy”

Podobne artykuły

Back to top button