ADV
WiadomościWideo

Dziki! Gdzie? Wszędzie… / zdjęcia / video

Dziki od kilku lat stanowią stały element naszego krajobrazu. Bezstresowo spacerują w poszukiwaniu jedzenia zarówno ulicami wsi jak i miasta, pomieszkują w zaroślach – są po prostu wszędzie. Pisaliśmy już wielokrotnie o dzikach niszczących trawniki, czy wywracających kubły na śmieci. W okresie letnim przez pewien czas był z nimi względny spokój. Jednak w ostatnich dniach znów stały się o wiele bardziej aktywne. W wielu miejscowościach zniszczone są teren zielone, przydrożne trawniki i ogrody.

– Rynek w Szczepanowie wygląda jak po bitwie. Dziki wywróciły do góry nogami cały trawnik – napisał mieszkaniec Szczepanowa.

By sprawdzić gdzie dziki się przemieszczają – uzbrojeni w fotopułapkę udaliśmy się na bezkrwawe łowy. Po zaledwie kilku godzinach od rozłożenia sprzetu pod obiektyw „nawinęły się” pierwsze dziki. Efekty możecie zobaczyć sami na filmie zamieszczonym poniżej. Już wkrótce kolejne nagrania z innych lokalizacji.

Pamiętajmy, że dziki harcujące przy ludzkich siedzibach mogą być zagrożeniem – nie dajmy się zwieść ich spokojnemu i „pociesznemu” zachowaniu. Dziki przemieszczające się ulicami są szczególnie niebezpieczne dla samochodów osobowych i motocykli.

Dziękujemy naszemu czytelnikowi – Dominikowi za nadesłane zdjęcia.

foto – Dominik

video – IB

IB

VIDEO – nagranie z fotopułapki

Rynek w Szczepanowie – krajobraz po odwiedzinach dzików

 

Podobne artykuły

Back to top button