ADV
Wiadomości

Edukacja w Zielonce szansą na przyszłość – uczniowie finalistami licznych olimpiad!

Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku może poszczycić się licznymi osiągnięciami swoich uczniów, którzy zajmują czołowe miejsca w olimpiadach. Nie straszna im żadna dyscyplina, wyróżniają się zarówno w elektryce, budownictwie, hotelarstwie, jak i geodezji. Wiedza, którą zdobywają uczniowie owocuje wynikami w licznych olimpiadach i konkursach.

  •  Jakub Horodko z kl. 4TE wywalczył tytuł Finalisty XLIV OOWEE w zakresie elektrotechniki. Pozwoli mu to zostać studentem dowolnie wybranego kierunku studiów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale elektrycznym lub innej uczelni technicznej.
  • W dziedzinie budownictwa wyróżnił się Dawid Siudut z kl. 3TBR, który reprezentował ZSTIB w finale centralnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Uzyskał on tytuł finalisty i stał się posiadaczem indeksu na wyższą uczelnię. W zawodach okręgowych tej olimpiady wyróżniła się również Anna Pudełko z kl. 3TBR otrzymując tytuł finalisty.
  • Natomiast wiedzą z zakresu hotelarstwa mogą pochwalić się uczennice – Sylwia Dziura i Magdalena Strzelec z kl. 4TH, uzyskały one tytuł finalisty w ogólnopolskim etapie XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.
  • Warto również zaznaczyć, że uczniowie z klasy 2Mep – Piotr Grodny i Dariusz Brzęk zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Giełdy Papierów Wartościowych SIGG.
  • Na tytuł finalistek duże szanse mają również uczennice z klas geodezyjnych – Katarzyna Kuśnierz z kl. 4TBG, Karolina Rabjasz z kl. 4TBG oraz Aleksandra Gurgul z kl. 3TGG, które już w maju wezmą udział w Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.

Z pewnością można uznać, że ZSTiB w Brzesku daje duże możliwości młodzieży, kształcąc na interesujących kierunkach, jak również Absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę na uczelniach wyższych oraz znajdują zatrudnienie po ukończeniu szkoły.


Ewa Kłuś

Podobne artykuły

Back to top button