ADV
Wiadomości
Trending

Emocje biora górę? Kampania wyborcza przestaje być „miła?”

Wyzwiska i wulgaryzmy? Niestety… Taką twarz zaczyna przybierać kampania samorządowa. Im bliżej do wyborów, tym bardziej walka na argumenty merytoryczne ustępuje zachowaniu, które nie przystaje ludziom na poziomie.

We wtorek 12 marca 2024 r. profil Informatora Brzeskiego został oznaczony przez jedno z satyrycznych kont zaangażowanych w kampanię wyborczą na północy Powiatu Brzeskiego – w Gminie Szczurowa. Jak widać na załączonym zrzucie ekranu w gminie gdzie o funkcję wójta ubiega się aż 4 kandydatów emocje rosną co raz szybciej. Pojawiają się zarówno fejkowe konta, jak i wyzwiska i wulgaryzmy.

Wysyp fejkowych kont i nastawionych na wytykanie błędów profili ma miejsce przed każdymi wyborami. Lokalnie było to szczególnie widocznie podczas samorządowej kampanii wyborczej w 2018 r. Czy teraz będzie podobnie?

Dyskutować, czy nawet krytykować trzeba umieć. Niekoniecznie trzeba to robić przy pomocy fejkowych kont. Również odpowiedź w drugą stronę, pomimo skrajnych emocji powinna być wyważona i pozbawiona prymitywnych wulgaryzmów. Te bowiem chluby nie przynoszą, a wręcz tylko rozkręcają spiralę wzajemnej agresji słownej.

Na pewno potrzebna jest zgoda – bo po wyborach mimo wszystko trzeba będzie ze sobą rozmawiać i współpracować…


foto: fb
IB

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button