ADV
EdukacjaKulturaPowiat Tarnowski

Eva Özcan z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie w gronie laureatów Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Żabnie

W 28. Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Żabnie wzięło udział 337 osób. Do konkursu zgłosiło się między innymi 125 solistów. Przesłuchania konkursowe trwały 3 dni. Rozpoczęły się w środę 10 stycznia od występów najmłodszych – przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. W czwartek zaprezentowali się uczniowie starszych klas szkół podstawowych, a w piątek najstarsi: licealiści oraz dorośli. Patronat honorowy nad 28. Regionalnym Konkursem Kolęd i Pastorałek sprawowali Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Galeria zdjęć <==

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym oraz Gminę Borzęcin reprezentowali: Sonia Özcan, Radosław Płachno, Kamil Górka, Dawid Janeczek, Damian Szafraniec, Eva Özcan, Arkadiusz Górka. Wszyscy soliści z Borzęcina zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Jednak serca komisji konkursowej podbiła Eva Özcan, która wykonała pastorałkę „Noel” i zajęła zaszczytne III miejsce w swojej kategorii wiekowej. W ten sposób Eva znalazła się w gronie Laureatów wśród licznej rzeszy solistów z powiatu brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego.

W niedzielę 21 stycznia odbyło się podsumowanie zmagań konkursowych dla Laureatów Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, podczas którego nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Cecylia Czaja

Dyrektor ZSP w Borzęcinie Dolnym

Podobne artykuły

Back to top button