ADV
Wiadomości
Trending

Fałszywy alarm bombowy na ul. Szczepanowskiej w Brzesku / 11 października 2021 r.

W dniu wczorajszym tj. 11 października 2021 r. około godziny 12:00 do jednej z firm usytuowanych w Brzesku przy ulicy Szczepanowskiej zadzwonił telefon z informacją o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego.

Administrator budynku (siedziby firmy) zarządził ewakuację personelu na czas sprawdzenia obiektu. Skierowani na miejsce funkcjonariusze policji dokonali sprawdzenia budynku pod kątem ujawnienia materiałów wybuchowych – z wynikiem negatywnym. Na miejscu działania prowadzili również strażacy z PSP Brzesko.

– W toku czynności ustalono, że do budynków wstęp mają jedynie pracownicy firmy, a więc nie było możliwości, iż osoba postronna mogła takowy ładunek wnieść.

W przedmiotowej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku będziemy prowadzić postępowanie przygotowawcze w kierunku art. 224 a k.k. – mówi aspirant sztabowy Grzegorz Buczak rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Art. 224a. – [Fałszywy alarm] – Kodeks karny

Kto, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

IB / KPP

Podobne artykuły

Back to top button