ADV
blank
Religia

Feryjne rekolekcje w Arce dla młodzieży z Gnojnika

Zakończyły się feryjne rekolekcje w Arce dla młodzieży z Gnojnika.

– Przez te dni rozważaliśmy Słowo Boże w rytmie lectio divina ucząc się Bożego spojrzenia na codzienność życia i osobistych wyborów. Jest to jedyny sposób dotarcia do serca człowieka, szczególnie młodego, bardzo często zdekoncentrowanego. Środowisko, w którym żyją współcześni młodzi ludzie nie sprzyja duchowemu rozwojowi, do czego potrzebna jest jakaś stałość. Pan Bóg zapala światło dając SIEBIE.

Dlatego też podczas naszych rekolekcji adorowaliśmy Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Centrum każdego dnia stanowiła – jak zawsze – EUCHARYSTIA, w której spotykamy naszego PANA – czytamy na stronei Diecezji Tarnowskiej.

„Wiara bowiem rośnie, gdy jest przeżywana jako doświadczenie otrzymanej miłości i kiedy jest przekazywana jako doświadczenie łaski i radości” – napisał nieodżałowanej pamięci papież Benedykt XVI w liście apostolskim na Rok Wiary „Pirta fidei” (nr 7).

Dziękuję za obecność ludziom młodym z ks. Krzysztofem Wierciochem, paniom opiekunkom. Niech to SPOTKANIE przyniesie wiele dobrych owoców w życiu naszych młodych.

ks. Tomasz Rąpała

blank

Podobne artykuły

Back to top button