ADV
Wiadomości
Trending

Gmina Borzęcin liderem w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych

W trakcie odbywającego się w Warszawie 2. Forum Miasteczek Polskich, Gmina Borzęcin została wyróżniona tytułem Lidera w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych w kategorii gmin wiejskich w rankingu prowadzonym przez Unię Miasteczek Polskich, za ponadprzeciętną skuteczność w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania w latach 2020 – 2021. Wyróżnienie, w imieniu samorządu gminy Borzęcin odebrał wójt Janusz Kwaśniak.

Ranking dedykowany był jednostkom samorządu terytorialnego. Jego organizatorzy brali pod uwagę dane dotyczące wykonania dochodów pozyskanych z zagranicznych środków zewnętrznych, wykonania dochodów pozyskanych z krajowych środków zewnętrznych oraz liczby zakończonych programów finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Dane poszczególnych jednostek samorządu były przeliczane przez liczbę mieszkańców.

– Miejsce w gronie liderów w tak prestiżowej kategorii, jaką jest pozyskiwanie funduszy zewnętrznych to niewątpliwy sukces. Cieszy fakt, że zostaliśmy sklasyfikowani w gronie dziesięciu najlepszych samorządów w kategorii gmin wiejskich. Tego typu wyróżnienia z pewnością mobilizują do dalszej efektywnej pracy – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

W latach 2020 – 2021 gmina Borzęcin pozyskała dofinansowanie z polskich i zagranicznych źródeł zewnętrznych na wysokim, zdecydowanie wyróżniającym spośród gmin poziomie w wysokości 16 milionów 35 tysięcy 829 złotych, co stanowi kwotę 1944 złote na mieszkańca.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button