Wiadomości

Gmina Borzęcin wśród Najpiękniejszych Gmin w Małopolsce

Znakomite czwarte miejsce zajęła gmina Borzęcin w I plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020. Konkurs zorganizował za pośrednictwem swoich stron portal internetowy M jak Małopolska. Finał, w którym uczestniczyło 16 gmin wiejskich wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach, odbył się w dniach 29 czerwca – 19 lipca br. Zgodnie z zasadami plebiscytu każdy mógł głosować wielokrotnie, ale nie częściej niż raz na 24 godziny.

W kategorii Gmina Wiejska, pierwsze miejsce, z wynikiem 12 318 głosów, zdobyła gmina Ochotnica Dolna (powiat nowotarski), wyprzedzając Zawoję (10 250 głosów) i gminę Bystra-Sidzina, na którą oddano 6 226 głosów. Obie gminy leżą w powiecie suskim. Tuż za podium uplasowała się gmina Borzęcin z wynikiem 5 497 głosów. Kolejne miejsca zajęły m.in.: Łącko, Pcim, Lipnica Wielka, Gdów, Wielka Wieś, Gromnik i Gródek nad Dunajcem. Jak podali organizatorzy, łącznie w konkursie oddano 52 612 głosów, nie licząc tych nieregulaminowych.

– To duże wyróżnienie dla gminy – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Dziękuję wszystkim tym, którzy oddali na nas swój głos. Plebiscyt jest dobrą okazją do promocji niewątpliwych walorów Borzęcina i okolic. Zrównoważony i kompleksowy rozwój turystyki, w dobie rosnącego znaczenia tej dziedziny gospodarki jest dla samorządu gminy Borzęcin priorytetowym zadaniem. Dlatego rozwijamy różne jej formy stwarzając okazję do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku na łonie natury. Nasze tereny znakomicie nadają się do jazdy na rowerze, zarówno dla sympatyków kolarstwa szosowego, jak i całych rodzin preferujących łatwe i bezpieczne trasy. Swoje miejsce znajdą tu także sympatycy sportów biegowych i nordic walking. Występujące w gminie akweny pożwirowe tworzą ofertę dla miłośników wędkowania i rekreacji nad wodą. Wykorzystując ten potencjał, w nieodległej perspektywie czasowej planujemy utworzenie ośrodka sportów wodnych. Należy wspomnieć, że oprócz walorów krajobrazowych znajdują się tutaj warte odwiedzenia zabytki, będące świadectwem historii.

W nagrodę za zajęcie czwartego miejsca w plebiscycie, portal M jak Małopolska przeprowadzi na rzecz gminy Borzęcin darmową, miesięczną kampanię reklamową o wartości 1 000 złotych na swoich stronach internetowych.

Zapraszamy do Borzęcina!

(p)

Fot. Maciej Mazur

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast