ADV
Wiadomości
Trending

Gmina Iwkowa otrzyma 1 milion złotych w ramach akcji „Bitwa o remizy”

314 gmin w całej Polsce z najwyższą frekwencją w październikowych wyborach parlamentarnych zostało wyróżnionych w akcji „Bitwa o remizy”. Pieniądze dla konkretnych jednostek ochotniczych straży pożarnych zostaną podzielone do końca roku.

W Powiecie Brzeskim w trakcie ostatnich wyborów wyróżniła się Gmina Iwkowa. To tutaj do głosowania udało się aż 73,56% uprawnionych do tego mieszkańców. Na przeciwnym biegunie znalazła się Gmina Szczurowa, która w skali Powiatu Brzeskiego miała najniższą frekwencję. w Gminie Szczurowa do głosowania poszło 62,23% uprawnionych mieszkańców. Obie gminy różni aż 11,33%.

Przypomnijmy – w ramach działań proferekwencyjnych w każdym powiecie, z wyłączeniem miast na prawach powiatu, w gminie do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją – uzyskaną w wyborach do Sejmu i Senatu RP – jednostki OSP otrzymają do 1 mln zł dotacji na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz.

Do wyznaczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie, w każdej gminie zostanie powołany zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zespół zakończy swoją pracę najpóźniej do 31 grudnia br.

Dotacje dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych będą realizowane w 2024 roku, zgodnie z procedurami określonymi przez Ministra Klimatu i Środowiska (w ramach właściwego programu priorytetowego NFOŚiG) oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (reprezentowanego przez Komendanta Głównego PSP).

gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button