ADV
Wiadomości

Goście z Niemiec, Węgier i Francji z wizytą w Gminie Iwkowa

W ramach projektu „Europa dla obywateli” od 30 czerwca do 4 lipca 2022 r. Gmina Iwkowa gościła delegację z Niemiec, Francji oraz Węgier. Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów oraz wymiana doświadczeń na temat rozwoju gospodarczego i społecznego krajów, a także przedstawienie wizji na dalszą współpracę.

Galeria zdjęć<==

Podczas pobytu w Polsce, delegaci obejrzeli występ Zespołu Pieśni i Tańca Iwkowianie, Iwkowskiej Orkiestry Dętej, a także zwiedzili Izbę Regionalną w Wojakowej, tradycyjną suszarnię owoców w Dobrocieszu oraz wieżę widokową i Pustelni św. Urbana w Iwkowej. Delegaci zapoznali się z inwestycją budowy Iwkowskiego Centrum Aktywności, ścieżki pieszo-rowerowej, obejrzeli jak działa oczyszczalnia ścieków w Kątach, Stacja Uzdatniania Wody w Wojakowej, a także Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojakowej.

Nasi goście mieli również możliwość wzięcia udziału w pokazie multimedialnym p.t. „Historia i Rozwój gmin partnerskich w Unii Europejskiej”, w warsztatach z zakresu projektowania wspólnych wydarzeń kulturalnych o zasięgu Europejskim, metod organizowania wydarzeń kulturalnych oraz aktywizacji artystycznej młodzieży i seniorów, zwiększenia dostępu do kultury mieszkańców i mniejszości etnicznych. Po niedzielnej, uroczystej mszy świętej przy „Drewnianym Kościołku” przedstawiciele Niemiec, Węgier i Francji udali się do Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwkowej na debatę, na temat przyszłości młodzieży gmin partnerskich w Unii Europejskiej, integracji Unii Europejskiej, rozwoju współpracy międzynarodowej, a także ultranacjonalizmu. Po południu delegacja wzięła udział w Małopolskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowym połączonym z Powitaniem Lata przy stadionie IVY Iwkowa. Pobyt delegacji zagranicznych zakończył się konferencją prasową podsumowującą projekt „Europa dla obywateli”.

Te intensywne 4 dni rzuciły nowe światło na wiele działań gminy jako jednostki samorządu terytorialnego jak i wspólnoty ludzi zamieszkujących dany region. Zdobyta wiedza oraz doświadczenie z pewnością zostaną wykorzystane w celu polepszenia funkcjonowania Naszej gminy.

iwkowa.pl

Podobne artykuły

Back to top button