ADV
Wiadomości
Trending

Harcerskie awanse w Hufcu Brzesko

Świetne wieści nadeszły w czwartek 28 września 2023 r. prosto z Krakowa ze zbiórki Chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich.

– Po wielu latach posuchy mamy w hufcu nowego harcmistrza!!! Dzisiaj swoją próbę na najwyższy stopień instruktorski pozytywnie zamknął komendant naszego hufca, druh Bartłomiej Turlej! – czytamy na profilu Hufca Brzesko.

Harcmistrz to najwyższy harcerski stopień instruktorski, zdobywany przez instruktorów harcerskich. Oznaczany czerwoną podkładką pod krzyżem harcerskim oraz czerwoną lilijką naszytą na lewym ramieniu munduru harcerskiego.

To nie jedyne dobre wieści płynące z brzeskiego Hufca ZHP.

– Pełni radości a zarazem wzruszenia i w poczuciu doskonale wykonanego zadania ogłaszamy iż mamy w hufcu dwoje nowych podharcmistrzów!

Na dzisiejszej zbiórce Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich po wielu latach oczekiwań i olbrzymiej pracy wykonanej przez wszystkich instruktorów ją tworzących na czele z przewodniczącą hm. Marią Motyką w końcu doczekaliśmy się momentu, w którym nasza komisja poprowadziła od początku do końca dwie próby podharcmistrzowskie.

Tak więc Anna Poliszak i Szymon Opoka gratulujemy Wam, a zarazem życzymy powodzenia w dalszych wyzwaniach, które dopiero teraz przed Wami – winszują nowym podharcmistrzom.

Podharcmistrz (podharcmistrzyni) to drugi (z trzech) stopień instruktorski w harcerstwie. Oznaczany zieloną podkładką pod krzyżem harcerskim oraz zieloną lilijką noszoną na lewym rękawie munduru harcerskiego.

Stopnie zdobywane są w harcerstwie poprzez wykazanie się określonym zasobem wiedzy i umiejętności. To element metody harcerskiej, dzięki której harcerze motywowani są do samorozwoju.

O ZHP

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, liczącą około 140 tyś członków, organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży w Polsce. Od ponad stu lat głównym celem działania Związku jest wspieranie wychowania harcerek i harcerzy – stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju człowieka.

Związek Harcerstwa Polskiego jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem, należącym do światowego ruchu skautowego. ZHP jest organizacją otwartą i apolityczną. Wychowuje młodych ludzi na prawych, aktywnych i odpowiedzialnych obywateli w duchu wartości zawartych w Prawie Harcerskim.


foto: Hufiec Brzesko
IB / wikipedia

Podobne artykuły

Back to top button