ADV
Kultura

Harcerskie jasełka w Jadownikach / zdjęcia

W niedzielny wieczór 15 stycznia 2023 r. scena wypełnionego po brzegi Domu Ludowego w Jadownikach była miejscem debiutu aktorskiego harcerzy ze Szczepu Czarnego im. Bohaterów Państwa Podziemnego z Jadownik.

Zagrali oni sztukę „Jasełka na wesoło”, spektakl rozpisany na 5 aktów, w którym widzowie przenieśli się do Betlejem i zobaczyli sceny związane z Bożym Narodzeniem, które wydarzyły się przed 2 tysiącami lat. A na wesoło dlatego, że w tradycyjny „jasełkowy scenariusz” wpleciono teksty i sceny znane choćby z klasyków kina akcji. W postać św. Józefa wcielił się komendant Hufca a zarazem Szczepu Czarnego, phm. Bartłomiej Turlej.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał prowadzony przez Katarzynę Dudek szkolno-harcerski chór „Niesforne nuty”, tworzony przez dzieci działające w Szczepie Czarnym jak i młodzież niezrzeszoną, a uczącą się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach oraz występy solistów: Zuzanny Nizioł i Macieja Grzyba.

Oprawę świetlną i dźwięk zapewnili: Karol Dobrzański i Mateusz Bujak z firmy KOŁEK Light&Sound.

Wśród licznej publiczności na zaproszenie harcerzy odpowiedzieli także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie i prośby płynące od mieszkańców spektakl zostanie powtórzony 29 stycznia o godz. 18:00, ponownie w Domu Ludowym w Jadownikach.

foto; Szczep Czarny

Szczep Czarny / IB

Podobne artykuły

Back to top button