ADV
Wiadomości

Harcerze z Jadownik zapraszają na sprzątanie lasu

Harcerze ze Szczepu Czarnego z Jadownik zapraszają w najbliższą sobotę 6 kwietnia 2024 r. o godz 10.00 do udziału w akcji sprzątania lasu w Jadownikach.

Bieg Tropem Wilczym w Jadownikach to już marka sama w sobie, ale niestety jego leśną część promocyjnie psują tony śmieci, które zalegają przy leśnych duktach. Tych nieczystości jest mnóstwo mimo naszych corocznych akcji porządkowania trasy biegu i jego okolicy. Dwa lata temu z tej części naszego lasu wywieźliśmy ponad 50 worków śmieci w ramach akcji „Czysty las wokół nas” wspartej przez Fundację Can-Pack.

Podobne wielkie sprzątanie połączone z poczęstunkiem i drobnymi upominkami, które zaplanowaliśmy na dzień 6 kwietnia 2024 r. Zbiórka o godz. 10 przy harcówce „Szkolna 5A” w  Jadownikach.

– Na realizację projektu „Razem dbamy o las rosnący wokół nas” nasze Stowarzyszenie „Żar” pozyskało 2 tysiące złotych dofinansowania w ramach konkursu ofert zorganizowanego przez Powiat Brzeski za co oczywiście już dzisiaj dziękujemy! – czytamy na profilu Szczepu .

Śmieci niestety nie ubywa, za sprawą osób które są na bakier z troską o czysta okolicę. Niemniej dzięki mrówczej pracy wolontariuszy przydrożne rowy i lasy nie prezentują się już tak tragicznie.

Szczep Czarny w Jadownikach

Podobne artykuły

Back to top button