EdukacjaSportWiadomości
Trending

Historyczny sukces Zielonki

28 września 2023 roku w Czchowie na obiekcie MOKSiR PIAST odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w ramach Powiatowej Licealiady dziewcząt i chłopców.

Sztafeta żeńska od początku biegu narzuciła dobre tempo już od 1. zmiany. Na 2. i 3 zmianie przewaga została powiększona, a zawodniczki biegnące na zmianie 4. 5. i 6. utrzymały ten dystans i bezpiecznie dostarczyły pałeczkę na metę.

Sztafeta męska przez pierwsze 3. zmiany biegła bardzo dobrze, ale prowadziło Technikum i wydawało się, że będziemy walczyć o 2. miejsce z reprezentacją Czchowa. Jednak o sukcesie biegu sztafetowego decyduje nie tylko zestawienie poszczególnych zawodników, ale przede wszystkim równy bieg całej sztafety. Na 5. zmianie wyszliśmy na prowadzenie, a sztafeta Technikum wyraźnie osłabła i zadaniem naszego zawodnika na 6. zmianie było już „tylko” utrzymanie prowadzenia.

Biegi sztafetowe zawsze dostarczają wiele emocji i tak było tym razem. Zacięta walka toczyła się na każdej zmianie. Serdecznie za to dziękujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom, a także za godne reprezentowanie szkoły i pozostawienie sporo zdrowia na bieżni.

Rozpatrując wspólnie wyniki naszych sztafet osiągnięty został historyczny sukces.

Nigdy wcześniej Zielonka nie wygrała sztafetowych biegów przełajowych w kategorii dziewcząt jak i chłopców w tym samym dniu. WIELKIE BRAWA dla naszych biegaczek i biegaczy!